Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Włoski kierunek Patryka Dziczka

21.08.2019 10:39 | 0 komentarzy | rafbl

21-letni Patryk Dziczek opuści Piasta Gliwice i zostanie zawodnikiem dwukrotnego Mistrza Włoch - Lazio Rzym. Na występ we włoskiej ekstraklasie będzie musiał jednak poczekać, bowiem od razu wypożyczony zostanie do partnerskiego klubu Lazio - występującej we Serie B Salernitany.

Włoski kierunek Patryka Dziczka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzieżowy reprezentant Polski - Patryk Dziczek doszedł do porozumienia z przedstawicielami włoskiej drużyny i w piątek ma pojawić się we Włoszech na testach medycznych. Taką informację podali dziennikarze włoskiego "Il Messaggero".

Rzymianie na transfer wychowanka gliwickiego klubu wyłożą 2 miliony euro, przez co wyrównają rekord transferowy Piasta. Taką samą kwotę Mistrzowie Polski otrzymali niespełna miesiąc temu za transfer Joela Valencii do Brentford FC.

Defensywny pomocnik w zespole występującym na zapleczu Serie A do którego zostanie wypożyczony nie będzie osamotniony. W Salernitanie na wypożyczeniu przebywa już inny polski piłkarz - Paweł Jaroszyński, który jest zawodnikiem Genoi.

Dziczek to kolejny piłkarz gliwickiego Piasta, który obiera włoski kierunek. Wcześniej na taki kierunek zdecydowali się Kamil GlikRadosław Murawski i Kamil Wilczek.