Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwsze zwycięstwo Buku Rudy. Lepszy w meczu z Odrą [ZDJĘCIA]

Rudzki Buk zanotował falstart, natomiast Odra Nieboczowy zaczęła zaskakująco dobrze sezon w raciborskiej A klasie. 

Pierwsze zwycięstwo Buku Rudy. Lepszy w meczu z Odrą [ZDJĘCIA]

Buk Rudy zaczął od wysokiej porażki 0:3 na swoim boisku ze Startem Pietrowice Wielkie, następnie przyszła przegrana 1:2 na wyjeździe z Chałupkami. Z kolei Odra zremisowała 2:2 z Przyszłością Rogów, a później pokonała Czarnych Nowa Wieś 3:2.

Zawodnicy z Rud bardzo chcieli się w końcu przełamać, więc zaczęli bardzo mocno. Pięknym uderzeniem z woleja popisał się Mateusz Procek, który w 15. minucie umieścił piłkę w bramce. Do przerwy wynik 1:0 dla Buku, choć obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia kolejnych goli. Podobnie było na początku drugiej połowy. W końcu do siatki ponownie trafili gospodarze i to dwukrotnie. Najpierw Mariusz Wanglorz, a po chwili Mario Jendryka dali prowadzenie Bukowi 3:0. Drużyna z Nieboczów zdołała odpowiedzieć tylko raz. W końcówce meczu piłką do bramki trafił Marek Mnich.

To pierwsze zwycięstwo Buku i pierwsza porażka Odry w sezonie. Teraz obie drużyny sąsiadują w tabeli na 11. i 12. miejscu.

Buk Rudy - Odra Nieboczowy 3:1 (1:0)

Mateusz Procek 15., Mariusz Wanglorz 71., Mario Jendryka 72. - Marek Mnich 85.

Żółte kartki: Paweł Swoboda (Buk) - Szymon Kluczka, Krzysztof Michna, Janusz Piątek, Marek Mnich (wszyscy Odra)

Czerwona kartka: Marek Mnich (Odra, 90.+2.)

Buk: Ryszard Morgała - Artur Bębenek, Mario Jendryka (77. Paweł Swoboda), Tomasz Kufieta (65. Tomasz Bok), Łukasz Moric, Patryk Oczko (68. Łukasz Szendzielorz), Mikołaj Okulicki (60. Michał Żyła), Mateusz Procek (45.+3. Bartosz Gostomski), Dominik Szymura, Adam Tworuszka, Mariusz Wanglorz.

Odra: Łukasz Janeta - Dawid Fedorów (68. Szymon Michel), Bartosz Jęczmionka (63. Marcin Pocialik), Szymon Kluczka (45.+3. Aleksander Goralczyk), Mateusz Michel (45.+3. Łukasz Glenc), Krzysztof Michna, Marek Mnich, Janusz Piątek, Andrzej Raszczyk, Adrian Suchanek, Seweryn Szryt.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].