Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Nikola Grbić o historii, tradycjach i popularności

28.08.2019 22:24 | 0 komentarzy | rafbl

Poprzednim razem prezentowaliśmy wypowiedź Nikoli Grbicia na temat tego jak patrzy na siatkówkę z perspektywy trenera oraz o tym jaki jest jego zdaniem przepis na sukces (więcej tutaj). Serb opowiedział również o swoim doświadczeniu i oczekiwaniach. Tym razem były Mistrz Olimpijski wypowiedział się na temat historii, tradycji i popularności.

Nikola Grbić o historii, tradycjach i popularności
fot. fivb.org
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

HISTORIA I TRADYCJE

Przychodząc do ZAKSY Nikola Grbić przyznał, że zdawał sobie sprawę jak bogatą historią dysponuje klub. Zdaniem Serba to właśnie historia i tradycje są ważne dla zrozumienia siatkówki.

Historia pomaga kibicom, ludziom zarządzającym klubem, sponsorom. Czasami są nowe kluby, które nie do końca rozumieją jak trudno jest wygrywać, nawet jak masz same dobre karty w ręku. Myślą, że zainwestowali duże pieniądze i mogą od razu oczekiwać dobrego wyniku. A czasami znaczenie ma szczęście, a nie zainwestowane pieniądze. Kiedy masz tradycję, historię, przeżyłeś takie sytuacje wiele razy - masz więcej zrozumienia siatkówki – podkreśla szkoleniowiec.

POPULARNOŚĆ

Nigdy nie byłem człowiekiem, który lubił za dużo uwagi. Zawsze myślałem, że to jest część mojej pracy, jako osoby publicznej. Wszyscy oglądają mnie w telewizji, wiedzą kim jestem – tak o popularności w życiu sportowca mówi Nikola Grbić.

Trener przyznał również, że zawsze dalekie było mu szukanie tego rodzaju zainteresowania.

Jest wiele osób, które to lubi, wychodzą specjalnie do ludzi, bo potrzebują tego rodzaju uwagi, takich relacji z ludźmi. Jednak ja jestem bardziej stonowany. To nie jest coś, czego sam szukam. Lubię mieć przestrzeń, lubię pracować w skupieniu i spędzać czas z moją rodziną - kończy wypowiedź serb.


Biuro Prasowe ZAKSA Kędzierzyn-Koźle