Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Półmaraton w Raciborzu jubileuszowy, ale skromniejszy [ZDJĘCIA]

29.08.2019 13:38 | 7 komentarzy | kozz

W czwartek w murach Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa dotycząca niedzielnego V Rafako Półmaratonu Racibórz.

Półmaraton w Raciborzu jubileuszowy, ale skromniejszy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już piąta edycja imprezy wchodzącej w skład cyklu 4 Biegi Racibórz. W tym roku nieco skromniej niż poprzednio. Udział w imprezie na dziś zadeklarowały 463 osoby - to blisko 300 mniej niż rok temu. Skąd aż taki frekwencyjny spadek? Jak powiedziano na konferencji przyczyn może być kilka. Jedną z nich jest termin. W poprzednich latach bieg odbywał się w ostatnią niedzielę sierpnia. W tym roku ze względu na to, że ostatnia niedziela miesiąca to dzień handlowy organizatorzy nie chcieli zamykać ulic mieszkańcom, którzy chcą zrobić zakupy. Drugą przyczyną są konkurencyjne biegi w okolicy, które stworzyły rywalizację o biegacza, startującego dotychczas w raciborskiej imprezie. W piątej edycji nie będzie losowania głównej nagrody jaką był samochód - to również mogło przyczynić się do niższej frekwencji. Wielu biegaczy mogło też zrezygnować ze względu na rozpoczynający się dzień później rok szkolny.

Na konferencji obecny był wiceprezydent Raciborza Michał Fita, dyrektor OSiR Racibórz Paweł Król i przedstawiciel głównego sponsora biegu - Rafako S.A. Bożena Małczak-Koziarska. Prowadził ją Grzegorz Frankowski.

Wiceprezydent Fita zaprezentował koszulkę jaką dostaną w pakiecie premium biegacze. Jest koloru różowego, a na niej elementy, które znajdowały się na koszulkach z poprzednich edycji. Medal tradycyjnie łączony, który pozwala dopasować się do pozostałych medali z imprez cyklu 4 Biegi Racibórz.

Jak wyjawił wiceprezydent koszt imprezy w tym roku wynosi około 80 tysięcy złotych. To o 100 tysięcy złotych mniej niż w poprzednim roku.

wkrótce więcej informacji.