Piast walczył... ale trofeum nie zdobył

Porażką z Rekordem Bielsko-Biała zakończyli spotkanie o Superpuchar Polski futsaliści gliwickiego Piasta, którzy mimo walki ulegli Mistrzom Polski 4:3. Okazja do rewanżu będzie jednak już w najbliższy weekend.

Faworytem rozgrywanego w Mysłowicach spotkania od początku wydawali się być Mistrzowie Polski z Bielska-Białej, jednak w pierwszej połowie zdobyli oni tylko jedną bramkę. W 6. minucie na prowadzenie zespół Rekordu wyprowadził po szybkiej akcji Jani Korpela.

Sporo działo się jednak na początku drugiej połowy. W 24. minucie prowadzenie za sprawą bramki z najbliższej odległości za sprawą Pawła Budniaka podwyższyli bielszczanie. Ten sami zawodnik 17 sekund później zdobył kolejną bramkę... jednak tym razem było to trafienie samobójcze. W 26. minucie na 3:1 dla Rekordu gola strzelił Alex Viana. Gliwiczanie starali się odrobić straty jednak nie mogli przedrzeć się przez obronę zespołu z Podbeskidzia, a z czasem otrzymali kolejny cios.

Dziewięć minut przed końcem czwartego gola dla Mistrzów Polski strzelił Michał Kubik podwyższając prowadzenie bielszczan na 4:1. W końcówce Piast pokazał charakter. W 38. minucie drugiego gola dla gliwickiej drużyny zdobył Germán Romero, a 18 sekund później kontaktowego gola zdobył Marcin Grzywa. Na więcej zabrakło jednak czasu i Piast przegrał ostatecznie 4:3.

Gliwiczanie okazję do rewanżu będą mieć już w najbliższy weekend, kiedy to w 1. kolejce spotkań Futsal Ekstraklasy podejmą na własnym boisku zespół Rekordu.

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice 4:3 (1:0)

Bramki: Jani Korpela 6., Paweł Budniak 24., Alex Viana 26., Michał Kubik 31. - Paweł Budniak 24. (s), Germán Romero 38., Marcin Grzywa 38.

Rekord:  Bartłomiej Nawrat, Artur Popławski, Paweł Budniak, Ołeksandr Bondar, Michał Marek oraz Kacper Burzej, Krzysztof Iwanek, Kamil Surmik, Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Alex Viana, Jani Korpela, Michał Kubik, Jan Jankovský

Piast: Michał Widuch, Michał Grecz, Karol Czyszek, Mateusz Omylak, Marek Bugański oraz Paweł Grzywa, Rafał Wójcik, Marek Chojnacki, Michał Cygnarowski, Marcin Grzywa, Germán Romero, Wojciech Wołongiewicz, Rafał Adamczyk, Dominik Solecki

Żółte kartki: Omylak, Solecki