Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2019 (część 1)

05.09.2019 10:38 | 2 komentarze | (ak)

Zespoły naszego regionu w letnim okienku transferowym dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o „przetasowaniach” w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2019 (część 1)
Grzegorz Jakosz zasilił szeregi LKS Tworków.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: Michał Bojdys (ROW Rybnik), Łukasz Gajda (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Daniel Liszka (Górnik Zabrze), Mariusz Pawełek (Gieksa Katowice), Łukasz Norkowski (Lech Poznań II).

Ubyli: Piotr Pacholski (ROW Rybnik), Łukasz Krakowczyk (Piast Gliwice), Hubert Gostomski (Jagiellonia Białystok), Maciej Spychała (Wisła Płock), Kacper Kawula (Bytovia Bytów), Krzysztof Gancarczyk (Resovia Rzeszów), Maciej Gaszka (Górnik Konin), Bartosz Szelong (Avia Świdnik).


III liga

KS ROW 1964 Rybnik

Przybyli: Wiktor Piejak (MŠK Žilina), Piotr Pacholski (GKS Jastrzębie), Marcin Wodecki (Siarka Tarnobrzeg), Dawid Plizga (Goczałkowice), Paweł Kapusta (Unia Racibórz), Robert Sitko (Rymer Rybnik), Piotr Jakubowski (Górnik Zabrze – z drużyny juniorów), Konrad Warmiński, Dawid Niedźwiedzki, Oliwer Grabczyński i Yaroslav Baranskyi (z drużyny juniorów).

Ubyli: Michał Rostkowski (Górnik Zabrze), Michał Bojdys (GKS Jastrzębie), Kacper Rosa (Odra Opole), Przemysław Brychlik (Olimpia Elbląg), Robert Tkocz (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Piotr Dudzik (Odra Wodzisław Śląski), Damian Koleczko (Gwarek Ornontowice), Krzysztof Koch (Dąb Gaszowice), Mateusz Mazurek (Gwarek Tarnowskie Góry), Krystian Kujawa (Garbarnia Kraków), Piotr Okuniewicz i Bartłomiej Wasiluk (Sokół Ostróda), Mateusz Bukowiec (Mikołów), Bartosz Giełażyn (Znicz Biała Piska), Dominik Zawadzki (Jutrzenka Giebułtów), Dawid Bober i Paweł Jaroszewski (koniec kontraktu).

GKS Pniówek 74 Pawłowice

Przybyli: Sebastian Siwek (Skra Częstochowa), Dawid Hanzel (Unia Turza Śląska), Bartosz Semeniuk (Rymer Rybnik), Wojciech Łaski (Płomień Połomia), Bartosz Waśkiewicz (Śląsk Wrocław II), Szymon Zalewski (Lech Poznań II), Sebastian Obara (Piast Gliwice II), Michał Płowucha (Rekord Bielsko-Biała II), Jakub Kasperowicz i Łukasz Dzida (z drużyny juniorów).

Ubyli: Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork), Mateusz Wrana (Beskid Skoczów), Michał Prusek (Iskra Pszczyna), Michał Pieczka (Unia Książenice), Konrad Hasior (Płomień Połomia), Jacek Wuwer (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bartosz Semeniuk (kontuzja), Krzysztof Bodziony (nie wznowił treningów).


IV liga

Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Adam Burek (trener), Patryk Riabowski (Wigan Athletic), Emmanuel Sarki (Partizan Bardejov), Mouhamadou Sadio (Pcimianka Pcim), Mateusz Słodowy (Kotwica Kołobrzeg), Piotr Dudzik (ROW Rybnik), Sławomir Musiolik (Rozwój Katowice), Grzegorz Wnuk (Chojniczanka Chojnice), Bartosz Pikul i Paweł Juraszczyk (Gwarek Tarnowskie Góry), Arkadiusz Lalko i Kamil Główka (Unia Turza Śląska), Jakub Lichoń (Dąb Gaszowice), Dawid Reguła (Wicher Wilchwy), Jakub Białas (Przyszłość Rogów), Maciej Kacperski (Rafako Racibórz), Mateusz Konieczny (Kokoszyce), Robert Majeranowski (Gieksa Katowice – z drużyny juniorów), Igor Wojtala (Ruch Chorzów – z drużyny juniorów), Michał Rycka (Rekord Bielsko-Biała – z drużyny juniorów), Kamil Ramik, Arkadiusz Grzechynka, Tomasz Kabut i Filip Franiczek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Ryszard Wieczorek (trener), Adam Niemyjski (Polonia Warszawa), Sebastian Duczek (Hutnik Warszawa), Błażej Szczepanek (Stal Rzeszów), Jarosław Wieczorek i Karol Wacławiec (Silesia Lubomia), Patryk Antończak (Krzyżanowie), Dawid Czorniczek (Start Pietrowice Wielkie), Marcin Musioł (Gwiazda Skrzyszów), Richard Mrozek, Bryan Joel Rodriguez i Alexander Turkson (powrót do kraju), Dawid Janczyk (wyjazd za granicę), Patryk Dyrcz (kontuzja), Piotr Kolasa (koniec kontraktu).

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

Przybyli: Robert Tkocz (trener), Bartłomiej Lorenc (Unia Racibórz), Roland Kachel i Dariusz Odon (Rymer Rybnik), Beniamin Jastrzębowski (Czarni Gorzyce), Paweł Zdunek (Dąb Gaszowice), Mateusz Danieluk i Mateusz Wuwer (Naprzód Czyżowice), Bartłomiej Będkowski (Unia Dąbrowa Górnicza), Daniel Podbioł (MFK Karviná), Adam Witoszek (FK Fotbal Třinec), Kewin Mokry, Kamil Koczy, Dawid Brodawka, Tomasz Czech, Kacper Skrenik, Kacper Owczarczyk, Maciej Mańka, Kewin Palasz, Dawid Zatylny, Jakub Barciok i Paweł Czok (z drużyny juniorów).

Ubyli: Bartłomiej Socha (trener), Łukasz Gajda (GKS Jastrzębie), Tobiasz Wodecki (Decor Bełk), Kajetan Florkowski, Maciej Kocztorz i Łukasz Reinhard (Silesia Lubomia), Marcin Ośliźlok (Polonia Marklowice), Bartłomiej Sikorski (Tworków), Mateusz Krzyżok (Czarni Gorzyce), Jakub Malinowski (Unia Turza Śląska), Szymon Riabowski (Granica Ruptawa), Piotr Pastuszak (Płomień Połomia), Tomasz Okraszewski (Piast Gliwice II), Artur Cichy (Naprzód Czyżowice), Marcin Lukoszek (Płomień Kobyla), Satoru Gokita (powrót do kraju).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Michał Pieczka (Pniówek Pawłowice), Mateusz Wowra (Unia Racibórz), Kamil Kostecki (Unia Turza Śląska), Roland Buchała, Bartosz Błatoń, Jakub Makselon, Adam Wolicki, Patryk Kaczmarzyk i Piotr Kwoska (ROW Rybnik II), Paweł Polak (Victoria Pilchowice).

Ubyli: Dariusz Adamczyk i Jakub Gnyp (Radziejów-Popielów), Bartosz Kutypa (Gwiazda Chudów), Mateusz Bogumiło (Tempo Paniówki), Mateusz Skalik (Victoria Pilchowice), Rafał Przybyszewski (Czerwionka), Arkadiusz Sokołowicz (Zameczek Czernica).

KS Decor Bełk

Przybyli: Tobiasz Wodecki (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Dawid Witek (Polonia Łaziska), Mateusz Kopia (Rymer Rybnik), Wojciech Orzeł, Tomasz Reguła i Kamil Sikora (Dąb Gaszowice), Jakub Pawlik i Dominik Święch (Stadion Śląski Chorzów), Kamil Maj (Górnik Zabrze – z drużyny juniorów), Rafał Wybierek i Rafał Grzech (wznowili treningi).

Ubyli: Marcin Mizia (Gwarek Ornontowice), Wojciech Barnik (Concordia Knurów), Dawid Semeniuk (nie wznowił treningów).