Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sukces na szczeblu Wojewódzkim LKS Naprzód Czyżowice

II Finałowy Turniej Mini Piki Nożnej w kategorii U10 dla drużyn należących do zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe za nami. Nazwa: "Sportowe wakacje - szukamy piłkarskich Janków" w 2019 roku najmilej wspominać będą zawodnicy urodzeni w roku 2009 i młodsi z Naprzodu Czyżowice.

Sukces na szczeblu Wojewódzkim LKS Naprzód Czyżowice

To właśnie drużyna zbudowana trzy lata temu przez Antoniego Jelenia, a na bocznym boisku Stadionu Śląskiego prowadzona przez Sebastiana Grycmana, okazała się niepokonana, choć miała w składzie czwórkę chłopców z rocznika 2010. Najpierw z kompletem zwycięstw wyszła z grupy kwalifikacyjnej, a następnie w grupie finałowej, po pokonaniu Olzy Pogwizdów i remisie 1:1 z LKS Bestwina, w ostatnim spotkaniu pokazała jak gra mistrz. Hat-trick Filipa Gawliczka i gol Łukasza Grycmana zapewnił pokonanie 4:0 KS Toszecka Akademia Piłki Nożnej, która musiała się zadowolić drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium stanął zespół Olzy Pogwizdów, a o tym jak wyrównany i zacięty był to turniej świadczy fakt, że czwarty w klasyfikacji LKS Bestwina w grupie finałowej zanotował dwa remisy 1:1 oraz porażkę 0:1 z Olzą Pogwizdów.      

Ale w tym turnieju zorganizowanym dzięki wsparci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Związku Piłki Nożnej i PZPN nie było pokonanych. Wszyscy uczestnicy wyjechali bowiem z nagrodami. Każdy z 16 zespołów uczestniczących w finałowym turnieju został nagrodzony Pucharem i workiem z piłkami. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy. Jednak zgodnie ze sportową formułą najlepsi zostali uhonorowani dodatkowo torbami z gadżetami PZPN.

Warto też podkreślić, że idea którą organizując turniej kierował się prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Andrzej Sadlok padła na podatny grunt. Świadczy o tym obecność na uroczystym otwarciu: Henryka Kuli - prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Jana Widery - Wiceministra Sportu i Turystyki, Pawła Rasska - reprezentującego Marszałka Województwa Śląskiego i Stefana Mleczki - prezesa Podokręgu Katowice oraz Tomasza Czerwieckiego - Prezesa Honorowego Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Warto też wymienić tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie turnieju - wolontariuszy z LKS Pasjonat Dankowice oraz Janusza Ciołczyka, Henryka Paski, Teresy Zarobkiewicz, Czesława Żaczka, Barbary Wanot i Krzysztofa Bąbika.

A oto nazwiska głównych bohaterów. Warto je zapisać, żeby za kilkanaście lat sprawdzić, kto trafił na wielkie stadiony.

Naprzód Czyżowice: Kacper Jendrowiak, Łukasz Grycman, Oliwier Szermuszyn, Filip Gawliczek, Piotr Zdunek, Sebastian Juszczyk, Maciej Kolorz, Bartosz Duda, Miłosz Szermuszyn. Trener Sebastian GRYCMAN. Kierownik Marcin JUSZCZYK.

KS Toszecka Akademia Piłkarska: Wiktor Kusz, Kacper Barucha, Jakub Kurztaz, Fabian Operskalski, Sameul Kobiński, Adam Klonek, Krzysztof Wanat, Magdalena Dworaczyk, Dawid Zych. Trener Dawid MAINKA. Kierownik Marcin ZYCH.

Olza Pogwizdów: Kamil Paruzel, Łukasz Buczy, Michał Słowik, Bartosz Gacek, Łukasz Słowik, Bartłomiej Tomica, Jan Lizak, Hubert Kabiesz, Filip Chmiel, Jakub Siwek. Trener Cezary KAŁUŻNY. Kierownik Zbigniew SIWEK.

LKS Bestwina: Kajetan Kopeć, Patryk Kramarczyk, Mateusz Madeja, Marcin Michalak, Hubert Nicpoń, Wojciech Pycia, Igor Strączkowski, Jakub Włosiński. Trener Robert WŁODARCZYK. Kierownik Krzysztof STRĄCZKOWSKI.

Zawody sędziowali: Kamil Karch, Kacper Dworaczek, Mateusz Klimczyk i Artur Machura.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].