Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gwiazdy sportu na Śląskim

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do 10. jubileuszowej edycji LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej. 14 września na Stadionie Śląskim wystąpią gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Gwiazdy sportu na Śląskim

Jedna z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce zagości na Stadionie Śląskim po raz drugi. W ostatniej edycji wydarzenia na trybunach zasiadło 40 tys. kibiców. Wstęp na zawody będzie darmowy.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku i kolejny dowód na to, że Stadion Śląski jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Jestem przekonany, że tysiące kibiców będą wspierać sportowców i dopingować ich w osiąganiu jak najlepszych wyników. Warto tego dnia wybrać się na Stadion Śląski z całą rodziną, wziąć udział w pikniku lekkoatletycznym i aktywnie spędzić czas” – zaprasza marszałek Jakub Chełstowski.

W dotychczasowych edycjach LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej wystartowało wielu znakomitych sportowców i w tym roku będzie podobnie. Organizatorzy zapewniają o udziale najlepszych polskich lekkoatletów oraz gwiazd światowej lekkoatletyki, wśród których znajdą się m.in. Mariya Lasitskene, Thomas Walsh, Andrius Gudzius, Robert Harting, czy Allyson Felix.

Swój udział zapowiedziały sportowe ambasadorki Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda. Warto podkreślić, że w tym roku wszystkie biegi na 100 metrów podczas LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej będą w wyjątkowy sposób poświęcone setnej rocznicy wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. 

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się w sobotę 14 września. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00. Godzinę wcześniej na błoniach Stadionu Śląskiego wyrośnie miasteczko lekkoatletyczne, z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, pod okiem doświadczonych trenerów. Kilka godzin przed głównym mityngiem płytę stadionu opanują młodzi adepci Królowej Sportu w ramach Małego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Rywalizacja jest skierowana do dzieci i młodzieży zrzeszonej w klubach lekkoatletycznych z całej Polski.

Ludzie

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].