Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Wspaniałe zakończenie wakacji z tenisem

11.09.2019 14:43 | 0 komentarzy | kozz

Zawodnicy Raciborskiego Klubu Tenisowego wraz z trenerami brali udział w drugiej edycji Narodowego Dnia Tenisa na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wspaniałe zakończenie wakacji z tenisem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wyjeździe towarzyszyli im również rodzice wspierający ich pociechy w zmaganiach. - Byliśmy gośćmi specjalnymi tego wydarzenia jako jeden z 16 klubów tenisowych z całej Polski, zaproszonych do przeprowadzenia od października zajęć w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa - relacjonuje prezes klubu Cezary Raczek.

Impreza była organizowana przez Polski Związek Tenisa i została objęta patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Na płycie Stadionu Narodowego było:

  • 40 mini kortów,
  • dwa turnieje Kids Open i NPUT 2019 dla dzieci z roczników 2007-2012, w których swoje pojedynki toczyło 500 małych zawodników z klubów z całej Polski
  • 2 pełnowymiarowe korty na których odbywał się turniej Seniorów i Amatorów
  • mecze pokazowe z udziałem czołowych gwiazd polskiego tenisa m.in. Agnieszki Radwańskiej, Michała Przysiężnego, Marcina Matkowskiego, Klaudii Jans-Ignasik oraz Katarzyny Kawy.

Raciborski klub reprezentowali Nicole Wańdoch, Jacek Janeczek, Kajetan i Mikołaj Morawiec, Maks Atłachowicz, Adam Świerczek i Bartek Gieda.

Był to pierwszy turniej w ich karierze, rozgrywany w systemie pucharowym. W ocenie trener Ewy Raczek wszyscy wspaniale się zaprezentowali, pokazali wolę walki na korcie i godnie reprezentowali Racibórz.

Maks o 2 piłki od półfinału zakończył turniej w III rundzie, Kajetan po zaciętym boju zakończył turniej w II rundzie. Pozostali zawodnicy po wyrównanych pojedynkach, zakończyli swój udział w turnieju po pierwszych meczach.

W wolnym czasie od pojedynków tenisowych w strefie Kinder+ Sport, dzieci mogły wziąć udział w grze sprawnościowej z nagrodami "Uratuj Tenisowe Królestwo" sprawdzającej zdolności motoryczne dzieci.

Jedną z atrakcji podczas Narodowego Dnia Tenisa było zakończenie kariery Michała Przysiężnego oraz sesja autografowa z Agnieszką Radwańską, Michałem Przysiężnym, Marcinem Matkowskim, Klaudią Jans-Ignasik oraz Katarzyną Kawą.

Dla wszystkich klubowiczów był to pierwszy kontakt z zawodowymi tenisistami i okazja do poznania ich z bliska, zebrania autografu i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia.

Z udziałem w Narodowym Programie Upowszechniania Tenisa – Rakiety LOTOSU, wiąże się zobowiązanie klubu do przeprowadzenia bezpłatnych zajęć tenisowych dla 12 najsprawniejszych dzieci Raciborza z roczników 2012 i 2013. - Prowadzimy obecnie nabór w trakcie którego dzieci wykonują próby sprawnościowe, które będą podstawą do wyłonienia tej dwunastki. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w sobotę i niedzielę 14 i 15 września w godz. 10-16 na korty tenisowe przy ul. Słowackiego 48. Szczegóły pod numerem telefonu: 698622434.