Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieli się bronić przed spadkiem, a skończyli za podium. Silesia Racibórz czwarta w Polsce

Raciborski klub szachowy wziął udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski – szachowej Ekstralidze.

Mieli się bronić przed spadkiem, a skończyli za podium. Silesia Racibórz czwarta w Polsce

Zawody które odbyły się w Hotelu Palace w Chorzowie i w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach zgromadziły dziesięć najlepszych drużyn szachowych w Polsce. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym na sześciu szachownicach, przy czym w każdej drużynie na szóstej szachownicy obowiązkowo gra kobieta.

Po ubiegłorocznym sukcesie w I lidze gdzie Silesia zajęła drugie miejsce i awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej, raciborski klub przystąpił do zawodów z nadzieją utrzymania się w Ekstralidze. Kiedy Silesia wygrała pierwsze rundy kolejno 4-2 z Wieżą Pęgów, 3,5-2,5 z KSz Miedź Legnica i 4-2 z Akademią Szachową Gliwice, apetyty wzrosły i pojawiły się szanse na coś więcej niż tylko utrzymanie. Niestety w kolejnej rundzie przyszła porażka 2-4 z KSz Dwie Wieże Kraków. Piąta runda to zwycięstwo 3,5-2,5 z Biały Król Wisznia Mała w kolejnej również 3,5-2,5 z Basztą MOS Żnin. Po szóstej rundzie Klub Szachowy Silesia Racibórz zajmował 3. miejsce w tabeli z realnymi szansami na końcowy sukces i miejscu na "pudle". W siódmej rundzie był remis 3-3 z KSz Stilonem Gorzów. Dwie ostatnie rundy Silesia przegrała z liderami i zdecydowanymi faworytami DMP 1,5-4,5 z VOTUM SA Polonią Wrocław i 2-4 z Wasko Hetman GKS Katowice.

Brązowy medal przy takim samym dorobku punktów meczowych Silesia przegrała z Wieżą Pęgów punktami pomocniczymi. Mistrzem Polski została drużyna z Katowic, a srebro powędrowało do Wrocławia.

Czwarte miejsce Silesii jest najlepszym rezultatem w historii klubu. Piąte miejsce zajął inny klub z naszego regionu - Akademia Szachowa Gliwice.

Końcowa tabela:

Drużynowe Mistrzostwa Polski - Ekstraliga 2019

MIEJSCEDRUŻYNAPKT MECZOWEPKT POMOCNICZE
1.Wasko HETMAN GKS Katowice17.035.5
2.VOTUM SA Polonia Wrocław16.034.5
3.Wieża Pęgów11.030.0
4.Silesia Racibórz11.027.0
5.Akademia Szachowa Gliwice10.029.5
6.KSz Stilon Gorzów9.025.5
7.Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków6.023.0
8.KSz Miedź Legnica5.023.5
9.Baszta MOS Żnin4.022.5
10.Biały Król Wisznia Mała1.019.0
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~_oooo (78.31. * .167) 13.09.2019 14:44

BRAWO !!!