Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

19.09.2019 19:00 | 8 komentarzy | mak

Na stadionie Aleja przy ul. Bogumińskiej straszą pokruszone betonowe trybuny, zniszczone i nierzadko popękane krzesełka, skorodowane elementy konstrukcji. Nie działa zegar. W skrócie - obiekt nie wygląda dobrze i aż prosi się o kapitalną modernizację, na co zwracają uwagę sami kibice.

Stadion w ruinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławscy radni Mariusz Blazy i Łukasz Chrząszcz podjęli działania w tej sprawie. Na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. Bogdana Bojko złożyli wniosek do budżetu na 2020 rok, który dotyczy zabezpieczenia odpowiedniej kwoty na opracowanie projektu modernizacji stadionu. - W rozmowie z dyrektorem zasugerowaliśmy, aby zlecenie wykonania projektu poprzedziły konsultacje społeczne. Czy ma to być stadion lekkoatletyczny czy stricte piłkarski - przekazują radni Blazy i Chrząszcz. - Sugestia została odebrana pozytywnie, dlatego mam nadzieję, że na początku 2020 roku środowisko sportowe i mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się co do kształtu stadionu miejskiego - dodaje Mariusz Blazy.

Docelowo wniosek radnych ma trafić na biurko prezydenta Mieczysława Kiecy, który zadecyduje, czy wpisać go do projektu budżetu, czy nie. - Liczę, że po wielu latach posuchy coś w końcu ruszy. Środowisko piłkarskie z tradycjami ekstraklasowymi, 1-ligowa drużyna kobieca oraz mieszkańcy, zasługują na obiekt z prawdziwego zdarzenia - dopowiada Mariusz Blazy.

Z pytaniami o przyszłość stadionu przy Bogumińskiej zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. Do chwili publikacji artykułu odpowiedź nie nadeszła.

Przy okazji naszej wizyty na stadionie spotkaliśmy biegaczy. Ich zdaniem - jeśli w przyszłości dojdzie do modernizacji stadionu - bieżnia powinna pozostać. - Dwufunkcjonalność stadionu pozwala na korzystanie z obiektu większej liczbie mieszkańców - mówi Czesław Mojżysz, który przez lata uprawiał sport wyczynowo, biegał, a teraz zajmuje się trenowaniem osób dorosłych. - Bieżnia pozwala na bezpieczny i komfortowy trening nawet do późnych godzin wieczornych. Stadion w Rybniku też został zmodernizowany i tam bardzo dużo osób trenuje - dodaje.

(mak)