Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polacy w strefie medalowej Mistrzostw Europy

W rozegranym w Apeldoorn spotkaniu ćwierćfinałowym Mistrzostw Europy siatkarzy reprezentanci Polski pewnie w trzech setach pokonali Niemców meldując się tym samym w najlepszej czwórce turnieju.

Polacy w strefie medalowej Mistrzostw Europy

Początek spotkania należał do biało-czerwonych, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową przewagę (6:2). Przerwa na żądanie trenera rywali, w których składzie znaleźli się grający w Jastrzębskim Węglu Lukas Kampa Christian Fromm pomogła i po chwili doprowadzili oni do remisu po 6 i od tego momentu gra wyrównała się. W dalszym fragmencie seta Niemcy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:12), jednak po chwili do głosu ponownie doszli Mistrzowie Świata, którzy szybko wyrównali, a następnie wyszli na bezpieczne, czteropunktowe prowadzenie (18:14). Wchodząc w decydująca fazę seta przewaga Polaków powiększyła się o jeszcze jedno "oczko" (20:15). Ostatecznie partia zakończyła się pewnym zwycięstwem reprezentantów Polski do 19.

Drugi set w początkowej fazie miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik raz po raz oscylował w granicach remisu. Polscy siatkarze większą przewagę zdołali sobie wypracować dopiero w środkowej fazie seta, kiedy to wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W kolejnych akcjach przewaga konsekwentnie i skutecznie grających podopiecznych trenera Vitala Heynena wzrosła do pięciu "oczek" i taki wynik utrzymywał się do końcowych fragmentów drugiej odsłony. Niemcy starali się gonić biało-czerwonych, jednak nie byli w stanie odwrócić losów seta, który padł łupem Polaków, którzy wygrali do 21.

Trzeci set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia Mistrzów Świata (5:2). W kolejnych akcjach Polacy utrzymywali wypracowaną przewagę, jednak w środkowej fazie seta rywale zmniejszyli straty do jednego "oczka" (12:11). W kolejnych akcjach żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na kilka punktów i dopiero wchodząc w końcowy fragment trzeciej odsłony biało-czerwoni wyszli na czteropunktowe prowadzenie (20:16). Końcówka to koncertowa gra Mistrzów Świata, którzy powiększyli przewagę i wygrali ostatecznie do 18, a całe spotkanie 3:0 meldując się po raz pierwszy od ośmiu lat w półfinale Mistrzostw Europy.

W zaplanowanym na czwartek spotkaniu półfinałowym, które rozegrane zostanie w słoweńskiej Lublanie rywalem polskich siatkarzy będzie Słowenia, która pokonała Rosjan 3:1.

Polska - Niemcy 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Wojtaszek (libero), Komenda, Konarski

Niemcy: Kampa, Schott, Böhme, Grozer, Fromm, Krick oraz Zenger (libero), Kaliberda, Hirsch, Zimmerman, Karlitzek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].