Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czernica lepsza od Kobyli [ZDJĘCIA]

Pewnym zwycięstwem Zameczku Czernica zakończył się sobotni mecz z Płomieniem Kobyla. Zobacz zdjęcia z tego meczu!

Czernica lepsza od Kobyli [ZDJĘCIA]
fot. Łukasz Kozik

Było to starcie trzeciej z piątą drużyną w tabeli. Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana. Po przerwie gospodarze jednak zdominowali sytuację na boisku i zainkasowali zasłużenie trzy punkty.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale bramki padły "z niczego". Pierwsi gola zdobyli przyjezdni. W 26. minucie Marcin Lukoszek otrzymał dalekie prostopadłe podanie i wykorzystując złe ustawienie defensywy i bramkarza Zameczku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Odpowiedź Czernicy była jednak błyskawiczna. Minutę później w polu karnym faulowany był Paweł Polak, a rzut karny wykorzystał Dawid Fugiel, bramkarz miejscowych. Czernica z biegiem czasu coraz groźniej atakowała. Swoich okazji nie wykorzystał Dariusz Mańka, a Grzegorz Styczeń bliski był trafienia z rzutu wolnego.

Bramki dla Zameczku w końcu padły, ale dopiero po przerwie. W 51. minucie na boisku pojawił się Szymon Uliarczyk i już trzy minuty później wykorzystał podanie Mateusza Tuleji wyprowadzając Zameczek na prowadzenie. W 66. minucie Tuleja udowodnił, że plotki o tym, że wycięto mu układ nerwowy, są prawdziwe. Bramkarz Płomienia wypluł piłkę po strzale Polaka, a "Usiek" ze stoickim spokojem przejął futbolówkę, objechał golkipera gości i mimo interwencji obrońcy, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i wpakował piłkę do siatki. Osiem minut później Tuleja ustalił wynik meczu na 4:1 kierując głową piłkę do bramki po wrzutce z rzutu rożnego Uliarczyka.

LKS Zameczek Czernica - LKS Płomień Kobyla 4:1 (1:1)

Dawid Fugiel 28.-k., Szymon Uliarczyk 54., Mateusz Tuleja 66., 74. - Marcin Lukoszek 26.

Czernica: Dawid Fugiel - Karol Bochenek, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Gilbert Fabien Bilem, Sebastian Mańka (86. Bartosz Kuciel) - Mateusz Tuleja (80. Rafał Czogalik), Paweł Polak (83. Łukasz Gembalczyk), Arkadiusz Sokołowicz (51. Szymon Uliarczyk) - Dariusz Mańka.

Kobyla: Paweł Kałuża - Paweł Kowol, Łukasz Smuda, Mariusz Czogała, Kamil Kubala, Michał Piątek (70. Szymon Kubala), Jarosław Marcisz, Tomasz Lemiesz (78. Kamil Wieczorek), Mateusz Gawron (74. Jakub Gatnar), Wojciech Matuszek, Marcin Lukoszek (65. Jacek Świerczyński).

Żółta kartka: Czogała.


Łukasz Kozik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].