Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Memoriał im. Leszka Kowalczyka już po raz 27 zgromadził setki uczestników [ZDJĘCIA]

27.09.2019 14:22 | 1 komentarz | AgaKa

W Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza odbył się 27. Bieg Gazety Wodzisławskiej - Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Udział w nim wzięli między innymi uczniowie szkół powiatu Wodzisławskiego. Razem na starcie pojawiło się około 260 uczestników.

Memoriał im. Leszka Kowalczyka już po raz 27 zgromadził setki uczestników [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem biegu była popularyzacja tej formy sportu oraz aktywnego i zdrowego trybu życia wśród społeczności miasta ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Uczestnicy zmierzyli się z trasami w 7 kategoriach: uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI (osobno chłopcy i dziewczęta), uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII (osobno chłopcy i dziewczęta), uczniowie szkół ponadpodstawowych (osobno chłopcy i dziewczęta) i w kategorii open.

Inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.