Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zrobili mu niespodziankę. Koszulka Juventusu na zakończenie przygody z piłką [ZDJĘCIA]

27 lat poświęcił piłce nożnej grając od najmniejszego do praktycznie wieku zaliczanego już do kategorii oldbojów. Aleksander Goralczyk zakończył w sobotę swoją przygodę z futbolem jako zawodnik.

Zrobili mu niespodziankę. Koszulka Juventusu na zakończenie przygody z piłką [ZDJĘCIA]

Okazja była wyjątkowa, bo derbowa konfrontacja Naprzodu 32 Syrynia z Odrą Nieboczowy, która do tej pory prawdopodobnie nigdy nie wydarzyła się w meczach o punkty. Syrynia zazwyczaj grała wyżej od Odry. Teraz obie spotkały się w raciborskiej A klasie, a po przenosinach Nieboczów, stadion Odry jest raptem kilometr od obiektu Naprzodu Syrynia. 39-letni Goralczyk grał zarówno w jednym jak i drugim klubie. Ponadto występował też m.in. w Unii Turza Śląska, Czarnych Gorzyce, Brzeziu, Cyprzanowie i Studziennej.

Derbowy mecz to świetna okazja na podkreślenie i podsumowanie swojej przygody z piłką. Bliscy Goralczyka wiedząc, że Olek planuje zakończyć swoje granie przygotowali mu niespodziankę. W przerwie meczu wręczyli mu koszulkę jego ukochanego Juventusu Turyn z jego nazwiskiem, a z boiska schodził w szpalerze złożonym z zawodników obu drużyn.

Naprzód wygrał z Odrą. W meczu padła jedna bramka. Do siatki już w 11. minucie meczu trafił Łukasz Dzierżęga.

Przed meczem minutą ciszy uczczona została pamięć zmarłego przed kilkoma dniami bramkarza Naprzodu Andrzeja Błatonia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].