Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Sebastian Świderski Liderem z powołania

08.10.2019 12:03 | 0 komentarzy | rafbl

Sebastian Świderski - Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został laureatem czwartej edycji Programu Lider z powołania, otrzymując dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich to Lider w sporcie, natomiast drugie to Lider w zarządzaniu.

Sebastian Świderski Liderem z powołania
fot. zaksa.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program Lider z powołania organizowany jest przez polsko-angielski magazyn Why Story i jego celem jest promowanie pozytywnych postaw i dążenia do rozwoju poprzez wyłanianie kluczowych postaci w różnych dziedzinach.

Podczas dwudniowego kongresu jaki w dniach 26-27 września odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim kapituła nagrody Lider z powołania przyznała wyróżnienia w kilku kategoriach. Oprócz nagród lidera w sporcie i zarządzaniu jakimi wyróżniony został Sebastian Świderski przyznano również wyróżnienia w działalności biznesowej, nauce i edukacji, medycynie, innowacjach, turystyce, sztuce, a także wskazano liderów rozwoju lokalnego i regionalnego.

W rozmowie z magazynem Why Story prezes ZAKSY podzielił się swoimi odczuciami na temat wyzwań, z jakimi łączy się zarządzanie klubem sportowym, a także o tym, jak ważne w walce o najwyższe cele jest wsparcie biznesowe partnerów:

Na tym stanowisku trzeba podejmować niekiedy bardzo trudne decyzje. Bywa że robi się to wbrew własnej woli i sumieniu. Sentymenty należy niestety odsunąć na bok, gdy w grę wchodzą finanse i możliwości zarówno drużyny, jak i klubu - opowiada laureat.

Stabilizacja finansowa jest niezwykle istotna i będę robił wszystko, by ją zachować. Wiele polskich klubów zmaga się z rozmaitymi problemami. Szukają nowych źródeł dochodów, sponsorów, partnerów biznesowych. My mamy szczęście, że naszym właścicielem i głównym sponsorem są Zakłady Azotowe Kędzierzyn i cała Grupa Azoty, która bardzo mocno wspiera sport w naszym kraju - kończy wypowiedź Świderski.

Prezes kędzierzyńskiego klubu nie jest jedyną nagrodzoną osobą związaną ze światem sportu. Oprócz niego wyróżnieni zostali Czesław Lang - dyrektor generalny Lang Team i dyrektor generalny Tour de Pologne, Bertus Servaas - prezes Vive Textile Recycling oraz PGE VIVE Kielce, Waldemar Fornalik - trener Mistrza Polski - Piasta Gliwice, Bogdan Wenta - prezydent Kielc oraz Katarzyna Kowalik - trener personalny.


Biuro prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle