Wtorek, 12 listopada 2019

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Najważniejsze, by znaleźć się w strefie medalowej

13.10.2019 09:37 | 0 komentarzy | rafbl

W piątek w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się prezentacja drużyn młodzieżowych Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz pierwszej drużyny połączona z otwierającym sezon meczem przeciwko włoskiemu Gas Sales Piacenza. Podczas pełnej atrakcji prezentacji, padły słowa odnośnie celów klubu na nadchodzący sezon.

Najważniejsze, by znaleźć się w strefie medalowej
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza rozpoczęła się od pokazów akrobatycznych, a następnie prowadzący ją Marek Magiera zapowiedział nawiązujący do wydarzeń sprzed piętnastu lat, kiedy to klub zdobył jedyny w historii klubu złoty medal Mistrzostw Polski film.

W kolejnej części licznie zgromadzeni goście wśród których znaleźli się między innymi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju, Przewodniczący Rady Miasta, Władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Prezes Jastrzębskiego Węgla - Adam Gorol, wspólnie ze zgromadzonymi na trybunach kibicami i wywołanymi na parkiet zawodnikami Akademii Talentów obejrzeli film obrazujący powrót Akademii po czterech latach z Żor do Jastrzębia.

Po projekcji filmu głos zabrał prezes Jastrzębskiego Węgla, który powitał gości i odniósł się do wydarzeń sprzed piętnastu lat:

Obiecujemy, że zrobimy wszystko, by jak najszybciej powtórzyć sukces sprzed piętnastu lat - zadeklarował prezes Gorol, podkreślając zasługi w tamtym okresie obecnego na trybunach ówczesnego prezesa Romana Chwastyniaka.

Sternik jastrzębskiego klubu nie ukrywał także zadowolenia z faktu powrotu Akademii do Jastrzębia,

To było moje marzenie, Jastrzębska Akademia powinna być tu w Jastrzębiu, jak sama nazwa na to wskazuje. To tu jest jej miejsce - podkreślił Gorol.

Podczas dalszej części swojego wystąpienia Gorol zdradził jakie cele postawione są przed pierwszą drużyną w nadchodzącym sezonie

Najważniejsze, by znaleźć się w strefie medalowej w Plus Lidze. Mamy ku temu potencjał, skład oraz siłę - zapowiedział sternik klubu.

Nie zabrakło także podziękowań dla Strategicznego Partnera Klubu - Jastrzębskiej Spółki Węglowej za owocną współpracę:

Wymieniłem dziś wielu z Was, ale nie byłoby Jastrzębskiego Węgla oraz Akademii Talentów, gdyby nie nasz Partner Strategiczny - Jastrzębska Spółka Węglowa. W imieniu jastrzębskiego środowiska siatkarskiego pragnę serdecznie podziękować, że możemy realizować sport zawodowy i szkolić młodzież na najwyższym poziomie - zakończył wypowiedź Gorol.

Po przemowie Prezesa Jastrzębskiego Węgla oraz kilku z zaproszonych gości zaprezentowane zostały stroje meczowe w jakich w rozgrywkach Plus Ligi i Ligi Mistrzów grać będą jastrzębianie. Stroje nie różnią się od tych, w jakich zawodnicy występowali przed rokiem. Stroje domowe utrzymane zostały w kolorystyce białej, wyjazdowe - w czarnej, natomiast libero - w kolorze magenta.

Po części oficjalnej przyszedł wreszcie czas na prezentację zawodników, podczas której każdy z nich otrzymał meczową koszulkę. Jako pierwszy na parkiecie pojawił się nowy kapitan Jastrzębskiego Węgla - Lukas Kampa. Każdy z zawodników wbiegając na boisko przywitał się z kibicami i wyrzucał w ich kierunku podpisaną przez siebie piłkę.

Na koniec piątkowego wydarzenia przyszedł czas na rozegranie meczu sparingowego z włoskim Gas Sales Piacenza, którego szkoleniowcem jest były trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - Andrea Gardini. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyć może wynik trzeciego seta, którego na przewagi 39:37 wygrali gospodarze. Ostatecznie po wyrównanej walce po tie-breaku lepsi okazali się rywale. 

Jastrzębski Węgiel - Gas Sales Piacenza 2:3 (25:19, 23:25, 39:37, 22:25, 8:15)

JSW: Konarski, Kampa, Vigrass, Szalacha, Depowski, Fornal oraz Popiwczak (libero), Rusek (libero), Margarido, Hain, Fromm, Szwed

Gas: Cavanna, Yudin, Berger, Tondo, Krsmanović, Stanković oraz Scanferla (libero), Cereda (libero), Botto, Paris