ZAKSA świętowała 25-lecie

Sobota - 19 października byłą siatkarskim świętem w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz obchodów 25-lecia klubu odbyła się oficjalna prezentacja drużyny oraz rozegrany został pokazowy mecz z IBB Polonią Londyn.

ZAKSA świętowała 25-lecie
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W ramach obchodów 25-lecia klubu do Kędzierzyna-Koźla zawitało siatkarskie muzeum "Volley Bajka", fani siatkówki mogli spotkać się również z gwiazdami światowej siatkówki: Gibą, Vladimirem Grbiciem i Nikolą Grbiciem. O godz. 13:00 w hali przy ul. Mostowej rozpoczęła się natomiast oficjalna prezentacja zespołu, zawodnicy stawili się niemal w komplecie, do drużyny w piątek dołączyli bowiem zdobywcy srebrnych medali Pucharu Świata: Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. Zabrakło amerykańskiego środkowego - Davida Smitha oraz nowego atakującego - Arpada Baroti, którzy debiut w nowych barwach zanotują podczas spotkania o Superpuchar Polski. W części przedstawiającej skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podopieczni Nikoli Grbicia przepytali się wzajemnie, zdradzając sekrety kolegów.

Po oficjalnej prezentacji zespół zaprezentował fanom siatkarskie umiejętności. W meczu pokazowym kędzierzynianie mierzyli się z IBB Polonią Londyn, w składzie której znalazła się m.in legenda brazylijskiej siatkówki - Giba. Podopieczni Nikoli Grbicia pokazali się z bardzo dobrej strony, i wygrali to spotkanie w trzech setach, zwyciężając do 15, 19 i 13.

Nie był to koniec atrakcji, zwieńczeniem obchodów 25-lecia klubu było spotkanie z gwiazdami Mostostalu w strefie kibica. Wspólne świętowanie trwało jeszcze długo. Tego dnia z zespołem byli wszyscy, którzy współtworzyli bogatą historię klubu.

Obchody 25-lecia, dziękując za wsparcie i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia historii klubu podsumował Prezes ZAKSA S.A - Sebastian Świderski:

Za nami wyjątkowe święto kibica, będące częścią obchodów 25-lecia klubu. Zaprezentowaliśmy oficjalnie skład na nowy sezon i cieszę się, że mogliśmy świętować razem z sympatykami naszego Klubu. Chciałbym serdecznie podziękować za przybycie Panu Prezesowi Grupy Azoty S.A. Doktorowi Wojciechowi Wardackiemu oraz Panu Prezesowi Grupy Azoty ZAK S.A. Sławomirowi Lipkowskiemu. Mamy szczęście, że naszym właścicielem i głównym sponsorem są Zakłady Azotowe Kędzierzyn i cała Grupa Azoty, która bardzo mocno wspiera sport i rozwój kultury fizycznej w naszym kraju. Mistrzowskie wyniki naszej drużyny oraz silna marka Grupy Azoty tworzą niesamowity duet, o którym mówi się nie tylko na terenie ogólnokrajowym, ale i międzynarodowym. Wierzę, że z takim wsparciem kolejny sezon będzie równie udany, jak ten poprzedni i za jakiś czas przyjdzie nam świętować wspólnie sukcesy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - mówił Sebastian Świderski.


Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].