Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwają zapisy na 15. Bieg Barbórkowy

1 grudnia, punktualnie o godz. 12 wystartuje 15. edycja Biegu Barbórkowego.

Trwają zapisy na 15. Bieg Barbórkowy

Tradycyjnie już jest to ostatni bieg w sezonie, który organizuje rybnicki MOSiR. – To jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w Rybniku. Bierze w niej udział co rocznie ok. 1000 biegaczy – mówi Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR-u, który czynnie bierze udział w organizacji biegu od jego pierwszej edycji. – Chcemy, aby nasza impreza wpisywała się w obchody Barbórki. Zdając sobie sprawę, jak trudną i niebezpieczną pracę wykonują górnicy, pragniemy dołożyć cegiełkę do zapewnienia im należytego szacunki, a przy okazji możliwości aktywnego spędzenia czasu – dodaje Skowron.

Wszyscy, którzy pojawią się w Rybniku na początku grudnia, będą musieli przebiec pętlę, ulicami miasta – o długości 10 km. Start zaplanowano na godz. 12, a biuro zawodów będzie się znajdować w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej 15A (czynne od 8:30).

Oprócz klasyfikacji open, drużynowej, czy wiekowych, organizatorzy wyróżnią także najlepszych rybniczan, najstarszych uczestników biegu, a także przewidziana jest oddzielna klasyfikacja dla górników. Limit uczestników to 1015 osób. Pacemakerzy pomogą uczestnikom uzyskać czasy netto: 60 min., 55 min., 50 min., 45 min., 40 min.

Specjalny formularz zapisowy można znaleźć na stronie www.mosir.rybnik.pl, tam też jest regulamin imprezy. Do 31 października promocyjna opłata startowa, która wynosi 55 zł.

– Jako organizatorzy zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby jubileuszowa edycja biegu na długo była zapamiętana przez uczestników, sponsorów i naszych partnerów. To wydarzenie będzie zarazem zwieńczeniem III Biegowego Grand Prix Rybnika, co zdecydowanie podnosi jego rangę – mówi Wiktoria Wistuba z Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u.

Przypomnijmy, że na Grand Prix składają się cztery imprezy: Bieg Wiosny, PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme oraz Bieg Barbórkowy.

XV Bieg Barbórkowy – 1.12.2019

  • FINAŁ II Biegowego Grand Prix Rybnika
  • Miejsce: Zespół Szkół nr 3 w Rybniku, ul. Orzepowicka 15A
  • Biuro zawodów: 8:30 – 11:00 (rejestracja zawodników pod warunkiem wolnych miejsc do godziny 10.30)
  • Start biegu: 12:00
  • Dystans (ze startu ostrego, pomiar czasu): 10 km
  • Limit uczestników: 1015 osób
  • Limit czasu (ze startu ostrego): 90 minut
  • Bieg Drużynowy – 4x 10 km – czteroosobowe drużyny (min. 1 kobieta w drużynie).
  • Nagrody dla najlepszych tradycyjnie przygotowuje Warsztat Terapii Zajęciowej
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].