Hit rozczarował. Pewne zwycięstwo Mistrzów Polski [ZDJĘCIA]

Jednostronnym widowiskiem okazał się hit 3. kolejki spotkań Plus Ligi, w którym dotychczasowy lider tabeli - Jastrzębski Węgiel podejmował na własnym parkiecie Mistrza Polski - Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie, z którymi Jastrzębski Węgiel nie potrafi wygrać od czterech sezonów wygrali pewnie w trzech setach.

Od pierwszej akcji spotkanie stało na równym poziomie i przez ponad połowę seta punktował raz jeden, raz drugi zespół. Żaden z nich nie potrafił jednak wyjść na wyższe niż jednopunktowe prowadzenie. Dopiero dwa punktowe bloki Łukasza Kaczmarka, który zatrzymał francuskiego przyjmującego Jastrzębskiego Węgla - Juliena Lyneela pozwoliły kędzierzynianom odskoczyć na dwa punkty (15:17). Wchodząc w decydującą fazę seta ZAKSA utrzymała wypracowaną przewagę (18:20). "Pomarańczowi" zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie (22:21), jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy w świetnie zagranej końcówce odwrócili losy partii i wygrali do 23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli prowadzeni przez trenera Roberto Santilliego jastrzębianie, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (6:3). Siatkarze Mistrza Polski starali się gonić wynik i z czasem doprowadzili oni do remisu po 10, a w dalszej fazie seta wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:14). Zbliżając się do końcówki drugiej odsłony prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia siatkarze ZAKSY powiększyli swoje prowadzenie do trzech (14:17), a następnie czterech (17:21) "oczek". W końcówce przyjezdni utrzymali wypracowaną przewagę i wygrali do 21 wychodząc tym samym na prowadzenie w meczu 0:2.

Podbudowani zwycięstwem w dwóch pierwszych partiach kędzierzynianie trzeciego seta rozpoczęli od pięciopunktowe prowadzenia (0:5). Gospodarze kompletnie nie radzili sobie ze świetną grą Mistrzów Polski i nie potrafili znaleźć sposobu na odrobienie strat. Rozpędzeni siatkarze ZAKSY w kolejnych akcjach dorzucili do swojego prowadzenia kolejne trzy "oczka" (4:12) i pewnie zmierzali do zwycięstwa. Zbliżając się do decydującego fragmentu seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla zmniejszyli nieco straty i przegrywali pięcioma punktami (15:20). Końcówka należała jednak do siatkarzy z Opolszczyzny, którzy w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i wygrali do 20, a całe spotkanie 0:3.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający zwycięskiego zespołu - Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

Jastrzębski: Kampa, Lyneel, Szalacha, Konarski, Fornal, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Hain, Vinhedo, Bucki, Depowski, Fromm

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Kaczmarek, Parodi, Rejno oraz Zatorski (libero), Semeniuk, Baroti, Stępień