Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Wygrana i awans JKH GKS-u Jastrzębie

03.11.2019 19:24 | 0 komentarzy | adi

JKH GKS Jastrzębie wygrał w Katowicach z GKS-em 3:2. Jastrzębianie utrzymali pierwsze miejsce w lidze i jednocześnie awansowali do finału Pucharu Wyszehradzkiego.

Wygrana i awans JKH GKS-u Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wczorajszej wygranej 2:0, JKH GKS Jastrzębie był blisko finału Pucharu Wyszehradzkiego. Jeszcze bliżej awansu był w 16. minucie spotkania, gdy jastrzębianie objęli prowadzenie po uderzeniu Radosława Sawickiego. Kolejne bramki padały w trzeciej tercji. Goście w ostatnich sekundach gry w przewadze zdołali podwyższyć po trafieniu Artema Iossafova, a nieco ponad dwie minuty później z gola cieszył się też Martin Kasperlik.

Gospodarze na niespełna 10 minut przed końcem strzelili pierwszą bramkę, a później przez niemal minutę grali z przewagą dwóch zawodników. Nie wykorzystali jednak osłabień JKH i na ostatnie fragmenty - gdy na ławce kar był jeszcze Maciej Urbanowicz - zdecydowali się wycofać bramkarza. Po tym manewrze krążek do siatki skierował Nestori Lahde. Sędziowie analizowali trafienie i po zobaczeniu powtórek uznali gola. Katowiczanie ruszyli do ataków, ale zespół z Jastrzębia-Zdroju zdołał się obronić i dopisał na swoje konto komplet punktów. Jednocześnie awansował do finału Pucharu Wyszehradzkiego.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

  • 0:1 - Radosław Sawicki (Dominik Jarosz), 15:37
  • 0:2 - Artem Iossafov (Patryk Matusik, Jesse Rohtla), 45:07 5/4
  • 0:3 - Martin Kasperlik (Henrich Jabornik), 47:26
  • 1:3 - Jussi Makkonen (Nestori Lahde, Tuukka Rajamaki), 50:46 5/4
  • 2:3 - Nestori Lahde (Miika Franssila), 58:04 5/4

Katowice: Rahm (Kieler) - Salmi, Devecka, Da Costa, Michalski, Kolusz - Franssila, Wajda, Lahde, Makkonen, Rajamaki - Krawczyk, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Cimzar - Tomasik, Mularczyk, Krężołek, Starzyński, Paszek.

Jastrzębie: Raszka (Marek) - Michałowski, Górny, Urbanowicz, Jarosz, Sawicki - Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Kasperlik - Jass, Radzieńciak, Wałęga, Paś, Sołtys - Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka.