środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Mors z Raciborza zostanie mistrzem świata? Można mu pomóc

07.11.2019 08:12 | 0 komentarzy | adi

Wystartowała zbiórka pieniędzy na opłacenie startów Remigiusza Gołębiowskiego z Raciborza w mistrzostwach świata w pływaniu lodowym.

Mors z Raciborza zostanie mistrzem świata? Można mu pomóc
Fot. Remigiusz Gołębiowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remigiusz Gołębiowski z Raciborza jest pływającym wyczynowo morsem. W 2018 roku reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w pływaniu lodowym w okołobiegunowym Murmańsku. Zdobył złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, złoto w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym oraz srebro w sztafecie 4x250 m.

- Pływam odkąd pamiętam. Startowałem zawodniczo od czasów szkoły podstawowej przez liceum, aż po studia, po zakończeniu kariery zawodniczej startowałem w ratownictwie wodnym, a potem jako Masters. Kilkukrotnie zdobyłem mistrzostwo Polski – między innymi w zawodach Open Water Masters w Olsztynie i na różnych Mistrzostwach Polski Masters (najczęściej długich dystansach). Wygrywałem takie maratony jak 10-kilometrowym maraton w jeziorze Sława i inne krótsze dystanse. Jako druga osoba w Polsce podjąłem również wyzwanie przepłynięcia wpław Morza Bałtyckiego ze Szwecji do Polski. Przegrałem wtedy nierówną walkę z matką naturą, lecz nie poddałem się i sukcesywnie będę przystępować do kolejnych prób. Aż do skutku. Ja albo Bałtyk, tak już mam - opowiada o sobie.

Teraz chce wystartować w kolejnych mistrzostwach świata - w lutym 2020 roku w Słowenii - oraz w dwóch zawodach z cyklu Pucharu Świata. Do tego chciałby przepłynąć jedną milę w temperaturze poniżej 2 stopni Celsjusza (Ice Mile). By móc zrealizować swoje marzenia potrzeba 18 tysięcy złotych. W celu zdobycia niezbędnych środków wystartowała zbiórka (TUTAJ). Do tej pory udało się zebrać blisko 1,5 tysiąca złotych. Do końca zbiórki pozostało 55 dni.