Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

ZAKSA liderem Plus Ligi

06.11.2019 20:00 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w środę popołudnie zaległym meczu 1. kolejki Plus Ligi Mistrzowie Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali na własnym parkiecie beniaminka z Suwałk 3:1.

ZAKSA liderem Plus Ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych akcjach podopieczni trenera Nikoli Grbicia powiększyli swoją przewagę do pięciu "oczek" (11:6) i wydawać się mogło, że w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia. Ambitnie grający beniaminek Plus Ligi zaczął jednak odrabiać straty i w środkowej fazie premierowej odsłony doprowadził do remisu po 16, a wchodząc w decydujący fragment gry wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (18:20). W końcówce przyjezdni utrzymali przewagę i wygrali do 21.

Podrażnieni utratą przewagi i porażką w pierwszej partii kędzierzynianie od początku drugiego seta mieli kilkupunktową przewagę, która w środkowej fazie seta sięgnęła sześciu punktów (14:8). Prezentujący dużo lepszą siatkówkę gospodarze kontrolowali przebieg seta. Duży udział mieli w tym popełniający liczne błędy własne zawodnicy Ślepska. Taki obraz gry pozwolił Mistrzom Polski utrzymać wypracowaną przewagę i wygrać do 20.

Trzecia partia to kontynuacja dobrej gry gospodarzy, którzy rozpoczęli ją od prowadzenia 3:0. W dalszej fazie gry kędzierzynianie utrzymali wypracowaną przewagę (8:5), która w dalszym fragmencie powiększyła się do siedmiu "oczek" (13:6). Zbliżając się do końcówki seta zaliczka Mistrzów Polski wzrosła do dziewięciu punktów, jednak dzięki dobrze zagranej końcówce siatkarze z Suwałk zniwelowali nieco straty i ostatecznie set padł łupem ZAKSY, która triumfowała do 20.

Czwarta odsłona miała najbardziej wyrównany przebieg. Przez długi fragment żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi i na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Goście kilkukrotnie starali się uciec na dwa "oczka", jednak ZAKSA za każdym razem szybko wyrównywała. W emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce dało o sobie znać doświadczenie zawodników Mistrza Polski, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali do 25, a całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący ZAKSY - Łukasz Kaczmarek.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 27:25)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Kaczmarek, Parodi, Smith oraz Zatorski (libero), Semeniuk, Baroti, Stępień, Rejno

Ślepsk: Gonciarz, Szerszeń, Siek, Bołądź, Klinkenberg, Takwam oraz Filipowicz (libero), Stańczak (libero), Szwaradzki, Rudzewicz, Rohnka, Tuaniga