Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hubert Kostka: Górnik nie wygrywa i jest za nisko jak na potencjał i markę klubu

Legendarny bramkarz Górnika Zabrze, pochodzący z Raciborza-Markowic 79-letni Hubert Kostka udzielił wywiadu dla oficjalnej strony zabrzańskiego klubu. 

Hubert Kostka: Górnik nie wygrywa i jest za nisko jak na potencjał i markę klubu

- Oglądał pan mecz derbowy z Piastem?

- Tak. Zdrowie nie bardzo pozwala mi jeździć ma każdy mecz, choć na pewno w tym sezonie pojawię się jeszcze na stadionie. Ale przed telewizorem oglądam wszystkie mecze Górnika. Ten z Piastem też.

- Jakie refleksje?

- Pierwsza połowa nie przypominała derbów. Było sporo szacunku do rywala, taktyki, zabezpieczenia bramki. Drużyny robiły to dobrze, trudno się czegoś przyczepić, ale odbyło się to kosztem emocji, sytuacji i jakości w grze ofensywnej. To wszystko było w drugiej połowie. Lepsza, ciekawsza, z bramkami i emocjami do ostatniego gwizdka.

Patrzy pan w tabelę i?

- Nikt nie może być zadowolony, od kibiców, przez trenera i piłkarzy, bo Górnik nie wygrywa i jest za nisko jak na potencjał i markę klubu. Ale negacją i mówieniem, że wszystko jest złe niczego nie zbudujemy. Ta drużyna grała remisowe mecze z całą czołówką. Lechią, Pogonią, Cracovią, Piastem, Śląskiem… W kilku z nich była blisko wygranej. Poza tym widzę jakość i potencjał piłkarski, na pewno zdecydowanie większy niż rok temu.

Czytaj więcej na stadionie zabrzańskiego Górnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].