Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wicemistrz na drodze Jastrzębskiego Węgla [ZAPOWIEDŹ]

09.11.2019 08:43 | 0 komentarzy | rafbl

Wicemistrz Polski, aktualny wicelider tabeli Plus Ligi zawita dziś do Jastrzębia-Zdroju. W meczu 4. kolejki spotkań Jastrzębski Węgiel podejmie na własnym parkiecie Projekt Warszawa.

Wicemistrz na drodze Jastrzębskiego Węgla [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poza kompletnie nieudanym meczem z Mistrzem Polski - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą jastrzębianie przegrali przed tygodniem w trzech setach podopieczni trenera Roberto Santilliego spisują się w tym sezonie bez zarzutu o czym świadczyć mogą trzy zwycięstwa odniesione w trzech setach nad BKS-em Visłą Warszawa, Cuprum Lubin i MKS-em Będzin.

Mający przed sezonem problemy organizacyjne i finansowe dzisiejsi rywale "pomarańczowych" w dotychczasowych meczach ligowych odnieśli komplet zwycięstw. W pokonanym polu zostawili  MKS Będzin, BKS Visłę Bydgoszcz i MKS Śleps Malow Suwałki. Przed rozpoczęciem Plus Ligi przegrali natomiast z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrane w Arenie Gliwice spotkanie o Superpuchar Polski.

W ubiegłym sezonie obywa zespoły rywalizowały ze sobą w fazie play-off. W rozgrywanych do dwóch wygranych meczów półfinałach lepsi okazali się warszawianie, którzy zdobyli ostatecznie srebrny medal przegrywając z kędzierzyńską ZAKSĄ. Jastrzębianie wygrali natomiast batalię o trzecie miejsce z zespołem z Zawiercia.

Kto okaże się lepszy tym razem? Mający mistrzowskie ambicje Jastrzębski Węgiel, czy bardzo mocny mimo przedsezonowych problemów zespół ze stolicy? Początek spotkani w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju  zaplanowano na godzinę 17:30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Mecz poprzedzony zostanie odśpiewaniem w ramach odbywającej się w ten weekend akcji "Niepodległa do hymnu" dwóch zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa

sobota, 9 listopada 2019, godz. 17:30