Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Patriotycznie w Kuźni Raciborskiej. XX Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]

112 uczestników wzięło udział w jubileuszowym XX Biegu Niepodległości, który miał miejsce na ulicach Kuźni Raciborskiej. 

Patriotycznie w Kuźni Raciborskiej. XX Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]

Jubileuszową imprezę rozpoczęto od biegów na najkrótszych dystansach, czyli tras stworzonych dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej. W południe z okazji naszego święta w pełnej wersji odśpiewano Hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego".

Tuż po nim krótka przemowa władz gminy na czele z burmistrzem Pawłem Machą i można było startować w głównym biegu o długości 3 kilometrów. Na starcie obok biegaczy stawiło się też kilku "kijkarzy", którzy wzięli udział w przejściu tej trasy jako "Nordic Walking".

Główna trasa rozpoczynała się przed budynkiem Szkoły Podstawowej przy ulicy Piaskowej i wiodła dalej m.in. ulicami Stanisława Moniuszki, Ignacego Krasickiego i Roberta Lewandowskiego.

W biegu patriotycznym nie liczył się czas, a sama idea przebiegnięcia dystansu dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kolejna biegowa impreza w Kuźni Raciborskiej to V Rafamet Półmaraton Leśny, który jak mówią organizatorzy już nabiera kształtów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].