Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel trzeci raz przegrał do zera

Jastrzębski Węgiel w trzech setach przegrał u siebie z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Jastrzębski Węgiel trzeci raz przegrał do zera

Pierwsza partia była początkowo bardzo wyrównana. W pierwszych fragmentach żadna z drużyn nie potrafiła zbudować solidnej przewagi (5:3, 7:7, 8:9), ale z czasem to olsztynianie zaczęli skuteczniej atakować, co przełożyło się na przewagę przed decydującymi akcjami. Przy stanie 16:20 trener Jastrzębskiego Węgla wziął czas, jednak nie wybiło to z rytmu przyjezdnych (19:23), którzy pewnie wygrali seta do 21. Gospodarze ustępowali rywalowi przede wszystkim w ataku, ponadto nie mieli ani jednego skutecznego bloku.

Początek drugiego seta ponownie był wyrównany, ale w końcu poprawiła się skuteczność Jastrzębskiego Węgla. Gdy rozkręcił się Dominik Depowski, jastrzębianie odskoczyli na trzy punkty (11:8). Jastrzębski Węgiel zyskał cztery "oczka" przewagi (18:14) i wydawało się, że przewagę dowiezie do końca. Tymczasem... błyskawicznie ją stracił (18:18). Po walce punkt za punkt pierwsi piłkę setową mieli gospodarze (24:23), jednak przy ataku błąd popełnił Dawid Konarski. Następny setbol należał już do zespołu z Olsztyna - i po całkowicie nieudanym ataku Tomasza Fornala AZS prowadził już 2:0. Znów zawiodła skuteczność...

W trzeciej części Jastrzębski Węgiel ponownie roztrwonił przewagę - od stanu 11:9 dla gospodarzy zrobiło się aż 16:11 dla olsztynian. To efekt prostych błędów jastrzębian, które irytowały kibiców, wyrażających swoje niezadowolenie gwizdami. Śląski zespół zaczął powoli odrabiać straty i zbliżył się na jeden punkt (19:20, 20:21), a po asie serwisowym Depowskiego był remis (22:22). Końcówka dostarczyła sporo emocji. Jastrzębianie zdołali obronić dwie piłki meczowe, a po asie Christiana Fromma to gospodarze mieli szansę na wygranie pierwszej partii. Fromm w kolejnej zagrywce popełnił jednak błąd. Później... jego koledzy w podobny sposób zmarnowali trzy kolejne setbole. Zemściło się to błyskawicznie - teraz to olsztynianie stanęli przed szansą wygrania tej części (i całego meczu) i po akcji blok-aut wygraną AZS-u przypieczętował Wojciech Żaliński, który został MVP spotkania.

To trzecia porażka Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie - i trzecia do zera. Jastrzębianie zajmują piąte miejsce. Liderzy - Projekt Warszawa i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mają trzy punkty więcej, mimo że rozegrali po dwa spotkania mniej...

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (21:25, 24:26, 29:31)

Jastrzębski: Tomasz Fornal, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Dominik Depowski, Jurij Gladyr, Lukas Kempa, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Paweł Rusek, Raphael Margarido, Graham Vigrass, Christian Fromm, Piotr Hain.

AZS: Robbert Andringa, Seyed Mohammad Mousavi, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Mateusz Poręba, Jan Hadrava, Michał Żurek (libero) oraz Remigiusz Kapica, Tomasz Kowalski, Jakub Zabłocki (libero).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].