Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remis na szczycie A klasy [ZDJĘCIA]

Niezwykle emocjonujący był sobotni mecz na szczycie raciborskiej A klasy. Prowadzący w tabeli Zameczek Czernica dopiero w końcówce uratował u siebie remis z trzecim Naprzodem Czyżowice.

Remis na szczycie A klasy [ZDJĘCIA]

Mecz był ciekawym widowiskiem z licznymi sytuacjami podbramkowymi. Od początku spotkania goście sprawiali lepsze wrażenie. Mieli więcej okazji do zdobycia gola i do szatni schodzili zasłużenie prowadząc 1:0 po trafieniu Patryka Adamczyka z 36. minuty. Po zmianie stron przyjezdni w 57. minucie za sprawą Dawida Jankowskiego podwyższyli prowadzenie i wydawało się, że są na dobrej drodze do zgarnięcia pełnej puli. Gospodarze jednak nie spuścili głów i w miarę szybko odpowiedzieli. Kontaktową bramkę w 66. minucie strzelił najskuteczniejszy zawodnik raciborskiej A klasy - Dariusz Mańka i w Czernicy odżyły nadzieje na korzystny wynik.

Remis uratować się Zameczkowi udało jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Sędzia podyktował rzut karny za faul Artura Cichego na Mańce, ale poszkodowany nie wykorzystał jedenastki. Do odbitej przez Błażeja Mandrysza, bramkarza Czyżowic piłki dopadł jednak Rafał Czogalik, ale jego uderzenie znowu odbił Mandrysz. Ta trafiła pod nogi Mańki, który umieścił ją w bramce. Tym samym snajper Czernicy w piętnastym meczu w tym sezonie zdobył swojego 24. gola, zapewniając swojej drużynie w przerwie zimowej sześciopunktową przewagę nad drugimi w tabeli Krzanowicami. Czyżowice są nadal trzecie i mają siedem punktów straty do Zameczku.

Zameczek Czernica - Naprzód Czyżowice 2:2 (0:1)

Bramki: Mańka 66., 90. - Adamczyk 36., Jankowski 57.

Czernica: Dawid Fugiel - Łukasz Gembalczyk (45. Przemysław Warło), Karol Bochenek, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Kamil Smal, Grzegorz Styczeń (70. Arkadiusz Sokołowicz) - Bartosz Kuciel, Paweł Polak, Rafał Czogalik - Dariusz Mańka.

Czyżowice: Błażej Mandrysz - Artur Cichy, Dawid Jankowski, Jakub Danieluk, Radosław Grabarczyk, Adrian Wierzgoń (70. Maciej Mioduszewski), Karol Rek, Rafał Mandera (88. Radosław Pradelok), Sebastian Buko, Patryk Adamczyk, Jakub Szczęch.

Żółte kartki: Krzysztoń, Czogalik, Sokołowicz - Mandrysz, Grabarczyk.

Widzów: 120.

Łukasz Kozik
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].