Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKS SMS Jastrzębie lepszy w derbach

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły wczoraj siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie, które pokonały na własnym parkiecie MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2.

JKS SMS Jastrzębie lepszy w derbach

Początkowy fragment sobotniego, derbowego spotkania należał do Zorzy, która wypracowała sobie czteropunktową zaliczkę (3:7). W kolejnych akcjach gospodynie doprowadziły do remisu i od tego momentu gra wyrównała się. Wchodząc w decydującą fazę premierowej odsłony prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (18:21). Przyjezdne nie utrzymały jednak przewagi i JKS odwrócił losy seta i wygrał po emocjonującej końcówce do 23.

Podrażnione porażką w końcówce poprzedniego seta zawodniczki z Wodzisławia Śląskiego drugą partię rozpoczęły od sześciopunktowego prowadzenia (2:8). W dalszym fragmencie gry przewaga przyjezdnych powiększyła się do dziewięciu "oczek" (6:15) i wydawać się mogło, że pewnie wygrają one tego seta. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i mimo, ze wodzisławianki wykorzystały dopiero szóstą piłkę setową set zakończył się ich zwycięstwem do 21.

Trzeci set to od początku seryjne zdobycze punktowe obydwu zespołów. Gospodynie rozpoczęły seta od prowadzenia 3:0, jednak po chwili przegrywały 4:8. W kolejnych akcjach prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa jastrzębianki zmniejszyły straty do jednego punktu (10:11) po to by po chwili przegrywać 11:17. Wchodząc decydującą fazę seta Zorza prowadziła minimalnie 19:20, jednak wygrała ostatecznie podobnie jak w partii poprzedniej do 21.

Czwarta odsłona to pełna kontrola boiskowych wydarzeń przez gospodynie. Już na początku siatkarki JKS-u wypracowały sobie dwupunktową przewagę (4:2), która w dalszej fazie seta powiększyła się do czterech (10:6), a następnie sześciu (13:7) "oczek". Zbliżając się do końcówki seta jastrzębianki powiększyły prowadzenie do jedenastu punktów (21:10) i stało się jasne, że o losach derbowego starcia rozstrzygnie tie-break. Set zakończył się ostatecznie bardzo wysokim zwycięstwem gospodyń do 13.

Decydująca odsłona to od początku prowadzenie jastrzębianek, które na zmianie stron miały cztery punkty przewagi (8:4). W drugiej części tie-breaka ambitnie walczące przyjezdne zmniejszyły nieco stratę do rywalek, jednak ostatecznie to JKS cieszył się z premierowej wygranej w sezonie, po tym jak tie-break padł ich łupem do 13.

JKS SMS Jastrzębie - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:23, 21:25, 21:25, 25:13, 15:13)

JKS: Rzepa, Bury, Kuczera, Pławecka, Ząbek, Polak oraz Chamara (libero), Borowiecka (ibero), Babiuch

Zorza: Mika, Babińska, Chojnacka, Winiarska, Grabowska, Świsulska oraz Szlęzak (libero), Molęda, Zielonka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].