środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Pobiegnij ze Świętym Mikołajem i pomóż pieskom ze schroniska

27.11.2019 17:19 | 0 komentarzy | adi

Stadion Miejski OSiR przy ul. Zamkowej będzie główną areną Biegu Mikołajkowego oraz Nordic Walking, który odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia.

Pobiegnij ze Świętym Mikołajem i pomóż pieskom ze schroniska
Fot. OSiR Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Uczniowski Klub Sportowy Victoria przy SP nr 15 w Raciborzu oraz MKS-SMS Victoria Racibórz.

Każdy z uczestników będzie miał do pokonania od 2 do 10 okrążeń o długości 400 metrów (od 800 metrów – 4 km). Uczestnicy Nordic Walking muszą posiadać gumowe nakładki zabezpieczające groty kijów. Uczestnik biegu lub marszu Nordic Walking sam liczy liczbę pokonanych okrążeń zgodnie z zasadami Fair Play i "zasadami Św. Mikołaja".

Biuro zawodów na stadionie OSiR będzie czynne w dniu imprezy od 9:30 do 10:30. Wszyscy startujący otrzymają na mecie słodką niespodziankę od Św. Mikołaja oraz gorąca herbatę. Start o 11:00.

Jednym z warunków udziału w biegu jest posiadanie atrybutu św. Mikołaja (czapeczki, brody, dzwonki, sanki, rogi renifera itp.) oraz podpisane oświadczenie o zdolności do udziału w biegu rekreacyjnym lub Nordic Walking przez zawodnika lub opiekuna prawnego w przypadku osoby niepełnoletniej.

W tym roku organizatorzy wspólnie ze Świętym Mikołajem będą dodatkowo wspierać schronisko dla psów w Raciborzu. Dlatego prosi się uczestników, żeby przynieśli ze sobą karmę dla psów, smycze i inne psie akcesoria, które finalnie zostaną przekazane dla schroniska (akcja nie jest obowiązkowa by wziąć udział w biegu).

OSiR Racibórz