Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Czwarta wygrana z rzędu Jastrzębskiego Węgla

27.11.2019 21:03 | 0 komentarzy | adi

Jastrzębski Węgiel wygrał na wyjeździe w czterech setach z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Czwarta wygrana z rzędu Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy set przebiegał pod dyktando jastrzębian, którzy błyskawicznie odjechali (3:10). Gospodarze popełniali dużo błędów i nie byli w stanie dogonić rywala (8:14). Śląski zespół szybko wygrał do 19. W drugiej partii rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana. Przez praktycznie całego seta kibice oglądali walkę punkt za punkt, którą wygrali Czarni na przewagi (27:25).

Trzecia część wyrównana była tylko na początku. Jastrzębski Węgiel zbudował czteropunktową przewagę (14:18), którą w końcówce jeszcze powiększyli i wygrali do 18. W czwartej partii Czarni byli znacznie bliżej Jastrzębskiego Węgla (13:14), ale skończyło się jak w poprzedniej odsłonie - wygraną jastrzębian (23:25), którzy zanotowali czwartą zwycięstwo z rzędu.

MVP został Jakub Popiwczak. Jastrzębski Węgiel w tabeli jest punkt za Grupą Azoty Kędzierzyn-Koźle, ale swój mecz musi jeszcze rozegrać Verva Warszawa Orlen Paliwa, która może wskoczyć na pierwsze miejsce.

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 23:25)

Czarni: Dejan Vincic, Athanasios Protopsaltis, Alen Pajenk, Karol Butryn, Wojciech Włodarczyk, Damian Boruch, Michał Ruciak (libero) oraz Mateusz Masłowski (libero), Michał Ostrowski, Michał Kędzierski, Michał Filip, Brenden Sander, Bartosz Firszt

Jastrzębski: Tomasz Fornal, Jurij Gładyr, Dawid Konarski, Christian Fromm, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Jakub Popiwczak (libero).