Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Lider za mocny dla Zorzy

30.11.2019 22:27 | 0 komentarzy | rafbl

Ani jednego seta nie udało się ugrać siatkarkom wodzisławskiej Zorzy w sobotnim meczu 8. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej przeciwko liderowi ligowej tabeli - UKS-owi Sokół `43 Katowice.

Lider za mocny dla Zorzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodyń, które szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Wodzisławianki przez większą część seta goniły wynik i w końcówce wyszły na minimalne prowadzenie (19:20). Nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa nad faworyzowanym Sokołem, który zdobył sześć "oczek" z rzędu i wygrał do 20.

Drugi set nie różnił się od poprzedniego. Miejscowe szybko wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę, którą konsekwentnie powiększały w dalszej części partii. Prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę przyjezdne nie zdołały nawiązać w tej odsłonie walki i przegrały wysoko do 14.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana i przez niemal cały jej przebieg wynik oscylował w okolicach remisu, a obydwa zespoły raz po raz zmieniały się na prowadzeniu. Żaden z nich nie potrafił wypracować sobie więcej niż dwóch "oczek" przewagi. Wchodząc w decydujący fragment seta gospodynie odskoczyły na trzy punkty (19:16) i ostatecznie wygrały do 23, a całe spotkanie 3:0.

UKS Sokół `43 Katowice - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:20, 25:14, 25:23)

Sokół: Kroplewska, Prus, Piłat, Kuliś, Wróbel, Wraży oraz Bryl (libero), Piegsa (libero), Kramarz, Włosek

Zorza: Mika, Winiarska, Melska, Grabowska, Babińska, Świsulska oraz Szymańska (libero), Chojnacka, Kaszkarot