Niewykorzystana szansa gliwickich Akademiczek

Porażką zakończyły wyjazdowe spotkanie 12. kolejki I Ligi Kobiet siatkarki gliwickiego AZS-u, które w Opolu przegrały z miejscowym Uni 3:2. Gliwiczanki, które prowadziły po dwóch setach 0:2 nie wykorzystały piłki meczowej jaką miały w górze w czwartym secie.

Spotkanie od prowadzenia 1:4 rozpoczęły gliwiczanki, jednak gospodynie szybko doprowadziły do remisu, a po chwili wypracowały sobie dwupunktową przewagę (11:9). W dalszej fazie gry przyjezdne dogoniły rywalki i gra od tego momentu wyrównała się. Zbliżając się do końcówki seta Akademiczki wypracowały sobie czteropunktowe prowadzenie (18:22), którego nie oddały do końca triumfując do 21.

Od początku drugiego seta rezultat na tablicy wyników raz po raz oscylował w okolicach remisu. Z czasem przewagę osiągać zaczęły prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę przyjezdne, które w środkowej fazie seta wyszły na bezpieczne, pięciopunktowe prowadzenie (8:13). W drugiej części seta gospodynie zmniejszyły nieco straty (17:19), jednak w końcówce Akademiczki odbudowały swoją przewagę i wygrały pewnie do 20.

Trzecia partia od pierwszej piłki przebiegała pod dyktando opolanek. Gospodynie szybko wypracowały sobie czteropunktowe prowadzenie (8:4), które w dalszej fazie gry powiększyły do ośmiu (14:6), a następnie dziesięciu "oczek" (17:7). W końcówce miejscowe jeszcze bardziej powiększyły swoją przewagę i wygrały bardzo wysoko do 13.

Przez ponad połowę czwartego seta wynik oscylował w okolicach remisu. Na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół, jednak żaden z nich nie potrafił zbudować sobie większej przewagi. Dopiero w drugiej części seta przyjezdne osiągnęły trzypunktową przewagę (15:18) i wydawać się mogło, że spotkanie zakończy się w czterech setach. Tak się jednak nie stało. Opolanki wyrównały i doprowadziły do wyrównanej końcówki. W tej gliwiczanki miały w górze piłkę meczową (24:25), jednak nie wykorzystały jej i przegrały na przewagi do 26.

Decydująca partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt, jednak na zmianie stron gospodynie wypracowały sobie czteropunktową zaliczkę (8:4). W drugiej części tie-breaka opolanki jeszcze bardziej powiększyły swoje prowadzenie i wygrały bardzo pewnie do 7, a całe spotkanie 3:2.

Dla gliwiczanek, które z 12 punktami na koncie zajmują w 9. miejsce w tabeli była to siódma porażka w jedenastym rozegranym meczu. W najbliższy weekend w ostatnim meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej I Ligi Kobiet rywalem Akademiczek będzie Enea Energetyk Poznań.

Uni Opole - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (21:25, 20:25, 25:13, 28:26, 15:7)

Uni: Wołodko, Stronias, Witowska, Sobiczewska, Gierak, Orzyłowska oraz Szczygłowska (libero), Makarowska, Ciesiulewicz, Szczygioł

AZS: Skiba, Pelc, Michalak, Wystel, Trojan, Woźniczka oraz Bohdanowicz (libero), Ciesielczyk, Wałek, Chrzan, Elko