Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Unia Turza na dobrej drodze do awansu

04.12.2019 14:55 | 3 komentarze | art

14 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka oraz 47 strzelonych i 17 straconych goli – oto bilans spotkań Unia Turza Śl. w rundzie jesiennej, który pozwolił na zdobycie 44 punktów i zajęcie pierwszego miejsca na półmetku rozgrywek. Cel na ich finisz musi być zatem jeden – awans do IV ligi.

Unia Turza na dobrej drodze do awansu
Kapitan Unii Dariusz Pawlusiński (z lewej) wraz z kolegami z drużyny znajduje się na najlepszej drodze do wywalczenia awansu do IV ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Unia, która wiosnę 2019 r. zakończyła na 2. miejscu, tuż za Odrą Wodzisław, była zaliczana do faworytów rozgrywek i początek ligowej rywalizacji to potwierdził. Turzanie z pierwszych siedmiu meczów wygrali sześć i tylko Krzyżanowice znalazły sposób na zespół z Turzy, notując bezbramkowy remis.

Potem przyszedł krótki kryzys i zaskakująca porażka z Unią Racibórz 0:4 na własnym boisku, która wszystkich mocno szokowała. Do tego doszedł remis w Połomi w kolejnym meczu, po którym Unia spadła aż na piąte miejsce. Ta sytuacja, najwyraźniej jednak podziałała na Unitów jak przysłowiowa płachta na byka i do końca rozgrywek zespół nie zaznał już porażki, wygrywając przy tym osiem spotkań z rzędu, co zaowocowało oczywiście pierwszym miejscem w tabeli z czteropunktową przewagą nad drugim Naprzodem Borucin.

Do tego już po zakończeniu rundy jesiennej Unia zapewniła sobie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz, pokonują w półfinale po rzutach karnych Zameczek Czernica. Wiosną w finale zmierzy się z Dębem Gaszowice, z którym przegrała pucharowy finał wiosną tego roku. - Co prawda, nie udało się w poprzednim sezonie ani awansować do IV ligi, ani zdobyć po raz pierwszy w historii klubu Pucharu Polski, ale mamy nadzieję, że teraz jesteśmy na dobrej drodze, by oba te cele osiągnąć – piszą wprost na oficjalnej stronie internetowej turskiego klubu, nie pozostawiając złudzeń co do wiosennych celów.