Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eurovolley 2021 na polskich parkietach!

Europejska konfederacja siatkówki - CEV poinformowała, gdzie w 2021 roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy mężczyzn w siatkówce. Polska obok Czech, Estonii i Finlandii wybrana została jednym ze współorganizatorów.

Eurovolley 2021 na polskich parkietach!

W turnieju, który rozegrany zostanie w czterech krajach udział wezmą 24 drużyny, które podzielone zostaną na cztery sześciozespołowe grupy. Na tą chwilę znanych jest dwunastu uczestników (czterech gospodarzy: Polska, Czechy, Estonia i Finlandia oraz osiem najlepszych drużyn tegorocznych Mistrzostw Europy: Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia). Grono uczestników uzupełni dwanaście zespołów, które wyłonione zostaną w rozegranych latem 2020 roku kwalifikacjach. Rywalizacja w każdej z czterech grup Mistrzostw Europy swoje mecze rozgrywać będzie w innym kraju. W każdej z tych grup znajdzie się gospodarz.

W całym turnieju do rozegrania jest aż 76 spotkań, jednak to naszym kraju rozegranych będzie najwięcej, bo aż 25 meczów europejskiego czempionatu. W Polsce oprócz rywalizacji w grupie, w której do rozegrania jest łącznie 15 meczów odbędą się cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal Mistrzostw Europy.

Na tą chwilę nie wiadomo w których halach w Polsce rozgrywane będą mecze. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował jednak, że chciałby aby mecze odbywały się w jak największej ilości polskich miast. Nie wykluczone jest, że Eurovolley 2021 zagości także w oddanej do użytku w ubiegłym roku Arenie Gliwice, która jest jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce, który miał już okazję gościć takie siatkarskie wydarzenia jak mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów, którego gospodarzem była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy mecz towarzyski siatkarskiej reprezentacji Polski, którzy zmierzyli z Niemcami.

Polska po raz trzeci w historii otrzymała możliwość organizacji Mistrzostw Europy mężczyzn. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2013 roku, kiedy to Polska organizowała turniej wspólnie z Danią. Drugi raz Eurovolley gościł w Polsce w 2017 roku. Na żadnym z tych turniejów biało-czerwonym nie udało się znaleźć w strefie medalowej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].