Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rekordowa frekwencja drużyn w III Nocnym Turnieju Mikołajkowym w piłce siatkowej [ZDJĘCIA]

09.12.2019 10:49 | 0 komentarzy | MK, tom

Trzecia edycja turnieju odbyła się na Arena Rafako w Raciborzu 7 grudnia, a drużyny rywalizowały od 21.00 wieczorem do 6 rano. Zwycięzcą została drużyna Nowiny.pl Katolik Group, która po raz pierwszy sięgnęła po zwycięstwo w tym turnieju.

Rekordowa frekwencja drużyn w III Nocnym Turnieju Mikołajkowym w piłce siatkowej [ZDJĘCIA]
Zwycięzca turnieju Nowiny.pl Katolik Group
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę o godz. 21 aktualny prezes Ligi Zoo-Mar JP Telebim RLPS Maciej Wroński wraz z dyrektorem OSiR Pawłem Królem oficjalnie otworzyli zawody. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy po trzy drużyny.  W turnieju wzięły udział ekipy: Galmet, Progress Szkoła Językowa, Bullet Team, Policja, Lokomotiw Żory, Zoo-Mar Lunatycy, Żory, Omerta, Nowiny.pl Katolik Group, Santa Gang Team oraz Jager Bomba Team.

Drużyny rywalizowały na dwóch równoległym boiskach w rozgrywkach grupowych, które miały wyłonić zwycięzców grup. Po rozegraniu 12 meczów o godz. 4 rano zakończyły się rozgrywki grupowe, a zwycięzcy każdej grupy awansowali do półfinału rozgrywek. Były  to Agrotim-Na Fali, Zoo-Mar Lunatycy, Progress Szkoła Językowa i Nowiny.pl Katolik Group.

Warto zauważyć, że do półfinału awansowały doświadczone drużyny występujące od wielu lat w Raciborskiej Lidze Piłki Siatkowej. Na słowa uznania zasługuje jednak wyróżniająca się młoda drużyna  Bullet Team, która napędziła strachu bardziej doświadczonym ekipom i niewiele zabrakło, by ta utalentowana młodzież dostała się do półfinału rozgrywek. Ta drużyna miała również najliczniejszą i najgłośniejszą publiczność, która rozgrzewała dopingiem Arenę Rafako aż do 4 rano, gdy Bullet Team odpadł z rozgrywek.

Po zakończeniu fazy grupowej przeprowadzono losowanie i  ustalono pary półfinałowe.

Zoo-Mar Lunatycy zagrali o wejście do finału z ekipą Agrotim-Na Fali, a w drugim półfinale Progress Szkoła Językowa zagrał mecz z Nowinami.pl Katolik Group.

Pierwszy półfinał wygrał Agrotim-Na Fali ogrywając Lunatyków 2:0 i awansował do finału rozgrywek. W drugim lepsze okazały się Nowiny.pl Katolik Group, które wygrały z Progressem 2:1 i zostały drugim finalistą rozgrywek.

Mecz o trzecie miejsce nie odbył się w wyniku walkowera, którego dostała ekipa Progress Szkoła Językowa od drużyny Lunatyków. Tym samym trzecie miejsce w rozgrywkach zajął Progress Szkoła Językowa, a Lunatycy uplasowali się na czwartym miejscu.

W wielkim finale, który rozpoczął się o 5.30 rano zagrały ekipy Agrotim-Na Fali i Nowiny.pl Katolik Group. Obie drużyny grały już ostatkiem sił, a lepsi w tej batalii okazali się „Katolicy”, którzy ograli Agrotim 2:0 i zdobyli pierwszy raz w historii drużyny złoty Puchar Turnieju Mikołajkowego. Na zegarze była wówczas 6:10 rano. Po meczu nastąpiło wręczenie nagród indywidualnych i pucharów.

Najlepszym zawodnikiem drugiej drużyny rozgrywek Agrotim-Na Fali został przyjmujący Rafał Kosmala, a w drużynie Nowiny.pl przyjmujący Wojciech Modrzejewski. Statuetkę gracza MVP całego turnieju zdobył Mateusz Rusek reprezentujący zwycięską ekipę Nowiny.pl Katolik Group.

Tabela końcowa:

  1. Nowiny.pl Katolik Group
  2. Agrotim-Na Fali
  3. Progress Szkoła Językowa
  4. Zoo-Mar Lunatycy

Organizatorem III edycji turnieju mikołajkowego była Raciborska Liga Piłki Siatkowej Zoo-Mar JP Telebim RLPS i Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Raciborzu. Głównym sponsorem imprezy była firma Zoo-Mar, która wspiera aktywnie raciborskie rozgrywki siatkarskie od dwóch lat. Imprezę wsparły również firmy: Zolux, Pro Plan, Wiejska Zagroda, Nestor, Tropidog, Frontline, Dr Seidel, Fiprex, Vitapol, Aquael i Maced.  Patronem medialnym był portal Nowiny.pl.

1 miejsce: Nowiny.pl Katolik Group

2 miejsce: Agrotim-Na Fali

3 miejsce: Progress Szkoła Językowa