Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akademia Talentów pokonała TS Volley

W rozegranym w sobotę w ramach 8. kolejki II Ligi spotkaniu Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla pokonała w Rybniku w czterech setach miejscowy TS Volley.

Akademia Talentów pokonała TS Volley

Sobotnie spotkanie było pierwszym jakie obydwa zespoły rozegrały w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej. Od początku na boisku lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy utrzymywali kilkupunktową przewagę. Prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego rybniczanie nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie skutecznie grających jastrzębian, którzy wygrali premierową odsłonę do 21.

W drugim secie role odwróciły się. Od początku inicjatywa należała do gospodarzy, którzy od pierwszej piłki konsekwentnie powiększali swoja przewagę. Przewaga siatkarzy Volleya ani przez moment nie była zagrożona i ostatecznie wygrali oni bardzo pewnie do 17.

Trzecia partia od pierwszej do ostatniej piłki przebiegała pod dyktando "pomarańczowych". Młodzi adepci siatkówki z Jastrzębia-Zdroju kontrolowali boiskowe wydarzenia i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca wygrywając wysoko do 17.

Czwarta i jak się okazuje ostatnia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Przez niemal cały czas trwania seta żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. W emocjonująćej rozstrzyganej na przewagi końcówce więcej zimnej krwi zachowali prowadzeni przez trenera Dariusza Luksa jastrzębianie, którzy wygrali do 24, a całe spotkanie 1:3 rewanżując się tym samym za porażkę w czterech setach z 1. kolejki rozgrywek.

Po ośmiu rozegranych kolejkach rybniczanie z 13 punktami na koncie plasują się na 4. miejscu. Jastrzębianie, którzy zgromadzili o "oczko" mniej są na 5. pozycji. Prowadzi z 21 punktami TKS Tychy.

TS Volley Rybnik - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:17, 17:25, 24:26)

Volley: Kupczak, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski, Zubko oraz Gdowski (libero), Mazurek, Skowronek, Czerny, Andrulewicz

AT: Połyński, Gruszczyński, Czyżowski, Cichosz, Walczak, Jarosiński oraz Fedak (libero), Pogoda (libero), Roque de Oliveira, Kundera, Brzenk, Puchcij, Rakowski, Krysiewicz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].