Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZAKSA z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Trzech setów potrzebowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle by pokonać w wyjazdowym meczu 2. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów Knack Roeselare. Dzięki wygranej kędzierzynianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy E.

ZAKSA z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów

Od początku spotkania inicjatywa należała do ZAKSY, która już w początkowej fazie premierowej odsłony wypracowała sobie trzypunktową zaliczkę (3:6). W kolejnych akcjach podopieczni trenera Nikoli Grbicia powiększyli swoja przewagę do pięciu (6:11), a następnie siedmiu (8:15) "oczek". Wchodząc w decydujący fragment partii obraz gry nie uległ zmianie i kędzierzynianie prowadzili 13:20. Ostatecznie partia zakończyła się ich pewnym zwycięstwem do 17.

Druga partia w początkowej fazie miała wyrównany przebieg, jednak z czasem podobnie jak w secie pierwszym kędzierzynianie wypracowali sobie trzy punkty przewagi (6:9). W drugiej części seta Mistrzowie Polski odskoczyli na sześć "oczek" (10:16) i w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Gospodarze kilkukrotnie starali się zbliżyć do ZAKSY, jednak ta dzięki konsekwentnej i skutecznej grze nie dała się dogonić i wygrała pewnie do 19.

Trzecia odsłona podobnie jak poprzednia rozpoczęła się od wyrównanej gry obydwu zespołów. Taki stan rzeczy utrzymywał się do około połowy seta, kiedy gospodarze zdołali odskoczyć na dwa punkty (11:9). Kędzierzynianie szybko odpowiedzieli i dzięki serii punktów po chwili sami mieli dwupunktową zaliczkę (11:13). W dalszej fazie gry ZAKSA dorzuciła do swojego prowadzenia kolejne dwa punkty (14:18) i pewnie zmierzała po zwycięstwo. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Polski triumfowali do 21, a w całym spotkaniu 0:3, dzięki czemu z kompletem punktów awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Knack Roeselare - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)

Knack: Jansen, Walsh, Verhanneman, Coolman, Tuerlinckx, Fragkos oraz Deroey (libero), Norman, Fasteland

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Parodi, Smith oraz Zatorski (libero), Grygiel

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].