Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Udana inauguracja Jastrzębskiego Węgla [ZDJĘCIA]

Od zwycięstwa rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w środowe popołudnie pokonali na własnym parkiecie Halkbank Ankara 3:0.

Udana inauguracja Jastrzębskiego Węgla [ZDJĘCIA]

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęli jednak "pomarańczowi", którzy odskoczyli na cztery "oczka" (9:5). W dalszej części gry konsekwentnie grający jastrzębianie w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów (16:8). Halkbank nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie skutecznie grających gospodarzy, którzy utrzymali bezpieczną przewagę i wygrali pewnie do 17.

Drugi set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia miejscowych (3:0). W dalszej fazie seta prowadzeni przez trenera Slobodana Kovacia jastrzębianie powiększyli swoją przewagę do pięciu (12:7) i pewnie zmierzali do zwycięstwa. W końcówce gospodarze utrzymali wypracowaną przewagę, a szansę debiutu otrzymał 18-letni rozgrywający Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla - Dawid Gruszczyński. Set zakończył się podobnie jak poprzedni triumfem "pomarańczowych" do 17.

Trzecia partia podobnie jak set pierwszy rozpoczęła się od gry na styku. W dalszej części po raz kolejny tego dnia inicjatywę przejęli gospodarze, którzy odskoczyli na trzy (12:9). W dalszym fragmencie gry jastrzębianie powiększyli swoją przewagę do sześciu "oczek" (17:11) . W końcówce zawodnicy z Ankary zmniejszyli nieco straty, jednak nie byli w stanie odwrócić losów partii, którą gospodarze wygrali do 21 triumfując w całym meczu 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Halkbank Ankara 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Bucki, Fromm, Szalacha oraz Popiwczak (libero), Rusek (libero), Konarski, Gruszczyński, Depowski, Hain

Halkbank: Gokgoz, Capkinoglu, Toy, Bahov, Aydin, Seganov oraz Yesilbudak (libero), Done (libero), Cam, Ergun, Bayram

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].