środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Niewykorzystana szansa Górnika. Trójka lepsza w Radlinie

12.12.2019 22:10 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką gospodarzy po tie-breaku zakończyło się zaległe spotkanie I Ligi Śląskiej, w którym SK Górnik Radlin podejmował na własnym parkiecie UKS Trójkę Mikołów.

Niewykorzystana szansa Górnika. Trójka lepsza w Radlinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania obydwa zespoły toczyły wyrównany bój. W początkowej fazie premierowej odsłony radlinianie wypracowali sobie co prawda trzypunktową zaliczkę (10:7), jednak goście szybko wyrównali i od tego momentu wynik raz po raz oscylował w okolicach remisu. Zbliżając się do końcówki radlinianie odskoczyli na dwa "oczka" (21:19), lecz goście ponownie odrobili straty i o wyniku rozstrzygnąć musiała gra na przewagi. W tej lepsi byli miejscowi, którzy wygrali do 26.

Drugi set podobnie jak poprzedni rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. W połowie seta na cztery punkty (11:15) odskoczyli jednak siatkarze z Mikołowa. Prowadzeni przez trenera Marka Przybysza gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć i w dalszej części gry wyraźnie odstawali od rywali, którzy jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i zwyciężyli pewnie do 18.

W początkowej fazie trzeciego seta radlinianie wypracowali sobie trzy "oczka" przewagi (11:8). W kolejnych akcjach siatkarze Górnika utrzymywali przewagę, jednak w połowie partii przyjezdni doprowadzili do remisu (15:15). Zbliżając się do końcówki seta na minimalnym prowadzeniu znajdowali się gospodarze, jednak UKS przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując na przewagi do 24.

Czwarta odsłona nie różniła się znacząco od poprzednich Początkowo na tablicy wyników utrzymywał się rezultat remisowy, jednak z czasem niewielką przewagę osiągać zaczęli radlinianie. Gospodarze nie oddali inicjatywy rywalom i utrzymali wypracowaną zaliczkę wygrywając do 21, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Na zmianie stron radlinianie prowadzili minimalnie 8:7 i w drugiej części tie-breaka utrzymali przewagę. W końcówce siatkarze Górnika mieli w górze cztery piłki meczowe, jednak nie wykorzystali ich i ostatecznie to goście cieszyli się ze zwycięstwa na przewagi do 16, a w całym meczu 2:3.

SK Górnik Radlin - UKS Trójka Mikołów 2:3 (28:26, 18:25, 24:26, 25:21, 16:18)

Górnik: Dzido, Gardyan, Szafranek, Konieczny K., Lisicki, Szymiczek oraz Skupień (libero), Walawski, Ferdyan, Martyna, Ziarnik

Trójka: Lach, Sadowski, Jurkowski, Mach, Niedźwiecki, Czernik oraz Nowak (libero), Tabor