Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Beniaminek na przełamanie

Piast Gliwice jutro zmierzy się z Łódzkim Klubem Sportowym.

Beniaminek na przełamanie

Takiej serii Piast Gliwice nie miał już dawno. Mistrz Polski przegrał trzy spotkania z rzędu, w których stracił siedem bramek i nie strzelił ani jednej. W dodatku gra w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin była bardzo daleka od ideału...

Jednak kiedy ma dojść do przełamania jak nie w meczu domowym, w dodatku z beniaminkiem, który znajduje się w strefie spadkowej. ŁKS na wyjazdach spisuje się bardzo słabo - poza swoim obiektem zdobył cztery punkty. Tylko Wisła Kraków ma gorszy dorobek wyjazdowy, a jedyne wyjazdowe zwycięstwo łodzianie odnieśli... w lipcu, w drugiej kolejce z Cracovią.

Mimo to, trener Waldemar Fornalik przestrzega przed lekceważeniem rywala i zwraca uwagę na jego grę z dobrymi drużynami. - Widzimy jak gra ŁKS, jak funkcjonuje w rywalizacji z dobrymi zespołami. Ten zespół potrafił ograć Cracovię i zdobyć punkty z innymi rywalami. To nie będzie wcale łatwy mecz. Dopiero po zakończeniu spotkania można stwierdzić czy rzeczywiście było łatwo. Bardzo skrupulatnie przygotowujemy się do tej rywalizacji, bo te punkty są nam bardzo potrzebne - powiedział na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec mistrza Polski.

Mecz rozpocznie się o nietypowej porze - 12:30. Godzina jednak nie przeszkadza trenerowi. - Zazwyczaj trenujemy przed południem, więc to jest taka zwyczajna pora, w której funkcjonujemy. Graliśmy już o 12:30 z Arką Gdynia i nie widziałem żadnego problemu jeśli chodzi o porę rozgrywania meczu. O tej porze roku zwłaszcza jest tak, że im później tym robi się chłodniej, dlatego ta godzina rozpoczęcia wcale nie jest zła - przyznał.

Piast Gliwice - Łódzki Klub Sportowy

Niedziela, 15 grudnia, 12:30

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].