Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jerzy Halfar: To zaskoczenie! Jesteśmy najlepsi w powiecie

Naprzód Borucin zanotował najlepszy wynik w swojej historii. Został wicemistrzem jesieni w raciborsko-rybnickiej klasie okręgowej.

Jerzy Halfar: To zaskoczenie! Jesteśmy najlepsi w powiecie

- Zarząd klubu z Borucina założył przed sezonem, że Naprzód powininen znaleźć się w górnej ósemce okręgówki. Z kolei ja chciałem, żeby moja drużyna znalazła się w pierwszej piątce. Po jesieni zajmujemy drugie miejsce, więc jest to pozytywne zaskoczenie. Zgromadziliśmy 40 punktów - to jest świetny wynik. Do tego strzeliliśmy najwięcej bramek w całej lidze - powiedział trener Jerzy Halfar.

Na wynik 55 strzelonych bramek w 17 meczach wpływ miało przede wszystkim zwycięstwo z Polonią Łaziska aż 11:0. - Od zawsze mieliśmy dużą siłę rażenia w ataku. W tym sezonie świetnie spisywał się Artur Potaczek, który zdobył 17 goli i Piotrek Cerkowniak strzelec 15 bramek. Nie można też zapomnieć o Mateuszu Trzeciaku, który robi czarną robotę i pracuje dla całego zespołu. Niespodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobrze - stwierdził szkoleniowiec.

Borucin sezon zaczął słabo, ale to też dlatego, że nie miał korzystnego układu terminarza. W 1. kolejce przegrał z Krzyżanowicami, które zajmują trzecie miejsce, a w 3. kolejce z Unią Turza Śląska, która jest liderem rozgrywek. Później poza przegraną z Fortecą Świerklany, Naprzód ciągle punktował - to dało drugą lokatę ze stratą czterech punktów do lidera i sporą, bo sześciopunktową przewagą nad Krzyżanowicami. - Wiadomo, że faworytem jest Turza. Już na początku rundy wiosennej będziemy mieli kluczowe mecze z Krzyżanowicami, Gorzycami i Turzą Śląską. Wiele się wyjaśni. My nie mamy ciśnienia na awans do IV ligi, najważniejsze, że utrzymaliśmy się w lidze i na wiosnę możemy spokojnie skupić się na wygrywaniu meczów. Chciałbym skończyć w pierwszej trójce, natomiast jeśli zdarzyłoby się, że zajmiemy pierwsze miejsce, to nie będziemy odpuszczać awansu do IV ligi - skomentował trener Halfar.

Według informacji uzyskanych w klubie nie zanosi się, aby któryś z kluczowych piłkarzy odszedł z Naprzodu, natomiast kilku zawodników chciałoby przyjść rozgrywać mecze na Cegielnianej. Dla trenera Jerzego Halfara to już dziesiąty sezon w Borucinie. Przez ten czas drużyna przez niego prowadzona zrobiła awans z C klasy do okręgówki w której występuje od pięciu lat. - Osiągamy właśnie świetny wynik na 10-lecie od momentu reaktywacji sekcji piłkarskiej Naprzodu Borucin. Nie myślałem o zmianie środkowiska. Czuję się tu dobrze. W Raciborzu mam dom, rodzinę, a w Borucinie pracę w szkole - podsumował Halfar.

Co warte podkreślania Naprzód Borucin jest obecnie najlepszą drużyną piłkarską w powiecie raciborskim. Dotychczas była nią Unia Racibórz, która występowała w IV lidze, ale po spadku do okręgówki, klub z Raciborza plasuje się dużo niżej niż Naprzód Borucin.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~asasas (94.42. * .136) 26.12.2019 11:36

Jest kasa, to i są wyniki - proste. Ale kiedyś kasa od Helmutów się skończy...

~helmut (83.26. * .3) 25.12.2019 23:50

Krzychu13 bez przesady. Krzyżanowice i Lubomia w okręgówce od lat, Nędza i Tworków rozbudowane drużyny młodzieżowe na dużo lepszym poziomie niż Borucin. No a frekwencja to chyba najlepsza na Gorzycach i w Tworkowie nie oszukujmy się. Spikerów napewno mają lepszych ;) - ale Borucin to i tak wyczyn jak na taką mała wioske. Pozdrawiam Raciborski Kibic

~Krzychu13 (188.146. * .72) 25.12.2019 22:00

Brawo Jurek. Inne kluby z powinny brać z was przykład. Jeżdżę po wielu boiskach w regionie Tworków, Krzyżanowice, Lubonia,Nędza ale tam zawsze flaki z olejem nic się nie dzieje kibiców po 20 na meczu a w Borucinie zawsze dużo ludzi, zawsze emocje jak np z Unią Racibórz piękny mecz. Brawo.

~Jg (5.184. * .109) 25.12.2019 21:29

Brawo Jurek, dobra robota od kilku już sezonów, życzę powodzenia

~obserwatorpilki (10.0. * .85) 25.12.2019 20:46

a czy to aż takie ważne, przecież Te chłopaki ubierają stoje z logo Borucina i reprezentują ten klub, utożsamiają się z tym klubem, a przecież jest najważniejsze, myślę, że dla kibiców każdy jest borutanem.

~Niom (83.26. * .75) 25.12.2019 19:43

Niech się pochwalą ilu gra u nich zawodników z Borucina