środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Iglesias w Jastrzębiu-Zdroju

18.12.2019 17:06 | 0 komentarzy | kozz

Do ekipy dowodzonej przez trenera Slobodana Kovacia dołączył reprezentant Portoryko Arturo Iglesias.

Iglesias w Jastrzębiu-Zdroju
fot. Arkadiusz Modliński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębski klub związał się kontraktem z 24-letnim rozgrywającym do końca obecnego sezonu. Arturo Iglesias urodził się 22 listopada 1995 roku w stolicy Portoryko San Juan. Nowy nabytek JW swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w portorykańskim Wesleyan Academy. Jego następnym siatkarskim przystankiem był Uniwersytet California Baptist University w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd trafił do portorykańskiego Plataneros de Corozal, a później wyruszył do Europy.

Na Starym Kontynencie najpierw spróbował sił we włoskiej Serie A2 - w klubie Conad Reggio Emilia, natomiast minione rozgrywki spędził w lidze francuskiej, reprezentując barwy Nantes Reze Metropole. Jest również reprezentantem swojego kraju. W ostatnich miesiącach grał w rodzimych rozgrywkach w zespole Mulos de Juncos. Po zakończeniu ligi portorykańskiej został wolnym zawodnikiem.

- Jastrzębski Węgiel to renomowany klub, z wieloma znakomitymi graczami, wspaniałym trenerem i sztabem szkoleniowym, gdzie bardzo dobrze traktuje się zawodników. Fani tutaj są również bardzo mili. W związku z tym jestem podekscytowany faktem, że jestem w tym klubie – mówi Portorykańczyk.

Z uznaniem wypowiada się także o PlusLidze. - Wiem, że PlusLiga jest jedną z najlepszych lig na świecie, ze świetnymi klubami, klasowymi zawodnikami i wysokim poziomem gry. Dla mnie jest to pierwszy kontakt z tak poważną ligą i bardzo profesjonalnym klubem. O PlusLidze słyszałem same superlatywy – dodaje Iglesias.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy Portorykańczyk w Jastrzębskim Węglu. Przed laty barwy jastrzębskiego klubu reprezentowali: Jose oraz Victor Rivera. - Jest mi miło, że jestem kolejnym graczem z mojego kraju w jastrzębskim klubie. Oczywiście znam wyżej wymienioną dwójkę zawodników. Podziwiałem ich jako dzieciak. Obaj prezentowali wysoki poziom – mówi Arturo Iglesias.

- W związku z przedłużającą się absencją Raphaela Margarido wynikającą z kontuzji pleców, jak również dużą intensywnością meczów zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów, byliśmy zmuszeni rozpocząć poszukiwania zawodnika, który uzupełniłby skład zespołu na pozycji rozgrywającego. Cieszymy się, że udało nam się szybko i sprawnie rozwiązać tę kwestię. Mam nadzieję, że Arturo Iglesias zapewni drużynie utrzymanie wysokiej jakości tak w treningu, jak i w meczach - mówi Adam Gorol, prezes zarządu jastrzębskiego klubu.


Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel