Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZAKSA z kompletem zwycięstw w Lidze Mistrzów

Trzecie zwycięstwo w tegorocznej siatkarskiej Lidze Mistrzów odnieśli siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy bez straty seta pokonali na wyjeździe VFB Friedrichshafen. Kędzierzynianie z kompletem punktów są na półmetku fazy grupowej liderem grupy E.

ZAKSA z kompletem zwycięstw w Lidze Mistrzów

Spotkanie lepiej rozpoczęli kędzierzynianie, którzy wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (3:6). Gospodarze szybko wyrównali (7:7) i w dalszej części gry żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć. Zawodnicy ZAKSY kilkukrotnie wychodzili na minimalne prowadzenie, ale za każdym razem tracili je. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali minimalnie do 23.

Drugi set to początkowo dobra gra gospodarzy, którzy zbudowali sobie dwupunktową zaliczkę (4:2). Prowadzeni przez Nikolę Grbicia Mistrzowie Polski dogonili rywali, a po chwili mieli dwa "oczka" przewagi (8:10). W kolejnych akcjach gospodarze wyrównali, jednak kędzierzynianie zbliżając się do decydującej części partii odbudowali swoje dwupunktowe prowadzenie (16:18). W końcówce przyjezdni utrzymali przewagę i wygrali ostatecznie do 22.

Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando gości, którzy na początku seta prowadzili trzema punktami (3:6). W dalszej fazie seta kędzierzynianie powiększyli swoje prowadzenie do czterech (10:14), a następnie sześciu "oczek" (12:18). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA wygrała do 20, a całe spotkanie 0:3 odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w trzecim rozegranym meczu tegorocznej Ligi Mistrzów.

VFB Friedrichshafen - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 22:25, 20:25)

VFB: Schmidt, Worsley, Juhkami, Mote, Gjorgiev, Balean oraz Steuerwald (libero), Spath-Westerholt, Malescha, Janouch, Krisko

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Parodi, Smith oraz Zatorski (libero), Stępień, Semeniuk, Grygiel

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].