RALPS: Mistrz rozbity przez lidera! Czas na świąteczną przerwę

Za nami ostatnia tegoroczna kolejka spotkań w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. W ostatnim tygodniu rozegranych zostało aż szesnaście spotkań. W najciekawszym lider - ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum I pewnie w trzech setach pokonał aktualnego mistrza - Leśną Perłę Damons.  Emocji nie zabrakło także w pozostałych spotkaniach. Część zespołów oprócz meczów 13. kolejki rozegrała także zaległe spotkania.

Sporo emocji było w pierwszym spotkaniu 13. kolejki zmagań w którym INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik-Piaski podejmował na własnym parkiecie Orton Flex Pawłowice. Lepsi dopiero po tie-breaku byli gospodarze. W drugim spotkaniu sosnowiecki SPS Volley Team Błyskawica przegrał w trzech setach z Dwójką Świerklany Projtrans. W derbach Jankowic Jedynka III nie zdołała urwać ani jednego seta Jedynce II. Rozczarowało zapowiadane jako hit kolejki spotkanie lidera - ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum I z aktualnym mistrzem - Leśną Perłą Damons Rybnik. Gospodarze pokazali, że nie przez przypadek są na szczycie tabeli i pewnie w trzech setach rozbili rywali, dzięki czemu w ligowej tabeli powiększyli przewagę nad nimi do czterech "oczek". Rybniczanie spadli w tabeli na 3. miejsce. Obydwa zespoły mają do rozegrania po jednym zaległym spotkaniu. Potknięcie wicelidera wykorzystali siatkarze AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik, którzy po tie-breaku pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Zespół R. Dwa zdobyte punkty wystarczyły jednak do awansu na 2. miejsce. W ostatnim meczu Impacto LKS Chałupki pokonał w Fundację Set-Mix 3:1. W tym tygodniu zespoły rozegrały dwa zaległe spotkania. W pierwszym z nich Fundacja Set-Mix przegrała na własnym parkiecie z Orton Flex Pawłowice 1:3. W drugim Jedynka Jankowice II przegrała w czterech setach z Dwójką Świerklany Projtrans.

Pewne zwycięstwo w trzech setach zanotował prowadzący w tabeli Grupy A II Ligi Albion Team, który bez straty seta pokonał Create Michel Ro-Jo Team Świarklany. Zwycięstwo odniósł również wicelider - Floorsky Pawłowice, który 3:1 pokonał na własnym parkiecie Volley Pszów. Trzeci w tabeli Top Ten Rybnik potrzebował aż pięciu setów do pokonania na wyjeździe OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle. Żadnych problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli Hold My Beer nie mieli siatkarze gliwickiego SiKReTu, którzy pewnie wygrali na własnym parkiecie w trzech setach. W zaległym meczu Create Michel Ro-Jo Team Świerklany pokonał 3:0 Volley Pszów. Występującym w Grupie B II Ligi zespoło do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka spotkań

Kolejny punkt w rozgrywkach stracił lider II Ligi Grupy B - SMUKS Orzesze, który dopiero po tie-breaku pokonał w meczu na szczycie ligowej tabeli wicelidera - ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II. Siatkarze z Orzesza w dalszym ciągu są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Niemniej emocji było w spotkaniu pomiędzy Beer Team Rybnik i Victorią Pilchowice. W ważnym dla układu tabeli meczu goście pokonali rywali po tie-breaku dzięki czemu wyprzedzili ich w ligowej tabeli. Trzecie spotkanie 13. kolejki również zakończyło się w pięciu setach. Strzelec Gorzyczki okazał się w nim lepszy od Ino-Wino Jar-Trans-Fox Pszów. Ligowym zespołom podobnie jak w grupie A do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka spotkań.

• ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II - SMUKS Orzesze 2:3

Występujące w lidze zespoły mają teraz przed sobą dwutygodniowa przerwę. Do rywalizacji na siatkarkich parkietach wrócą oni dopiero 7 stycznia 2020 roku. Więcej informacji, szczegółowy terminarz i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.