Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powalczą o Igrzyska Olimpijskie

Pięciu zawodników Jastrzębskiego Węgla i jeden Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzymało powołania do szerokich kadr swoich narodowych reprezentacji na zbliżające się kontynentalne turnieje kwalifikacyjne do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powalczą o Igrzyska Olimpijskie

Zawodnicy związanych z naszym regionem klubów o olimpijskie kwalifikacje powalczą w kontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych w Ameryce Północnej i Europie.

Aż pięciu z powołanych zawodników reprezentuje na co dzień barwy Jastrzębskiego Węgla. Są to: Lukas Kampa (Niemcy), Christian Fromm (Niemcy), Julien Lyneel (Francja), Graham Vigrass (Kanada) oraz Arturo Iglesias (Portoryko). Oprócz nich powołanie do narodowej reprezentacji Francji otrzymał rozgrywający Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Benjamin Toniutti.

Europejski turniej kwalifikacyjny rozegrany zostanie w dniach 5-10 stycznia 2020 roku w Berlinie. Ośmioro uczestników podzielonych zostało na dwie czterozespołowe grupy. W grupie A zagrają reprezentacje: Belgii, Czech, Niemiec (Kampa i Fromm) i Słowenii. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą: Bułgaria, Francja (Lyneel i Toniutti), Holandia i Słowacja.

Kontynentalne kwalifikacje w Ameryce Północnej z udziałem Kanady (Vigrass) i Portoryko (Iglesias) odbędą się w dniach 10-12 stycznia 2020 roku w Vancouver i oprócz dwóch wspominanych drużyn wezmą w nich udział zespoły Kuby i Meksyku. Zespoły zagrają systemem każdy z każdym.

Awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio uzyska tylko zwycięzca poszczególnych turniejów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].