Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Mistrzowie Polski trenowali w Kamieniu

08.01.2020 18:46 | 0 komentarzy | kozz

Piast Gliwice rozpoczął przygotowania do wiosennych rozgrywek PKO Ekstraklasy. Kadrowo w zasadzie bez zmian. Do dyspozycji trenera Waldemara Fornalika wrócił Jakub Czerwiński.

Mistrzowie Polski trenowali w Kamieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zaczyna z nami zajęcia Kuba Czerwiński, który już odbył kilka treningów z drużyną w niepełnym wymiarze w końcówce tamtego roku. Kuba jest w stu procentach wyleczony i gotowy do treningu. Liczę, że powrót Kuby Czerwińskiego dodatkowo wzmocni zespół fizycznie i psychicznie. Czy ktoś jeszcze do nas dołączy? Najbliższe dni mogą pokazać nasze ruchy, natomiast zaczynamy bez zmian - powiedział trener Waldemar Fornalik.

Piast rozpocznie sparingiem z GKS-em Jastrzębie. - Od dłuższego czasu gramy z tą drużyną na początek przygotowań w Kamieniu. Później wylatujemy do Turcji, gdzie mamy zaplanowane cztery gry kontrolne. Tego czasu nie będzie za dużo, ale uda się zagrać z dobrymi zespołami, bo będzie to Zoria Ługańsk, Ludogorec Razgrad, Szachtar Soligorsk i słoweńskie Celje, więc będą to mocni przeciwnicy. Będziemy mieli możliwość nie tylko sprawdzić się, co przekonać w jakim jesteśmy miejscu i jak innym my jesteśmy zespołem niż rok temu - stwierdził szkoleniowiec Piasta.

Piast trenował w Rybniku-Kamieniu ze względu na zmrożone boiska. W kolejnych dniach treningi będą odbywały się w kompleksie przy ul. Jasnej.

W meczu o punkty Piast pierwszy mecz rozegra u siebie 9 lutego przeciw Zagłębiu Lubin.


Piast Gliwice