Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Niespodziewana porażka Górnika Radlin

11.01.2020 08:04 | 0 komentarzy | rafbl

Niemiło piątkowe spotkanie 13. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej wspominać będą siatkarze SK Górnika Radlin, którzy przegrali na wyjeździe z Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:0.

Niespodziewana porażka Górnika Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania miał wyrównany przebieg (4:4), jednak w dalszym fragmencie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy odskoczyli na bezpieczne, ośmiopunktowe prowadzenie (13:5). Prowadzeni przez Marka Przybysza radlinianie w drugiej części seta nie byli w stanie odrobić strat do dobrze dysponowanych rywali i przegrali ostatecznie wysoko do 17.

Drugi set podobnie jak poprzedni to początkowo wyrównana gra obu zespołów. Z czasem do głosu doszli przyjezdni, którzy w połowie seta odskoczyli na pięć "oczek" (7:12). Przestój jaki przytrafił im się w dalszej części seta sprawił, że wchodząc w końcowy fragment seta gospodarze odrobili straty, a po chwili odskoczyli na cztery punkty (20:16). Przyjezdni nie poddali się i zdołali doprowadzić do emocjonującej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowali jednak częstochowianie, którzy wygrali na przewagi do 25.

Rezultat na tablicy wyników w trzeciej partii początkowo oscylował w okolicach remisu. W środkowej fazie seta gospodarze odskoczyli na cztery "oczka" (14:10) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Zbliżając się do decydującego fragmentu gry AZS dorzucił do swojego prowadzenia kolejne dwa punkty (19:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi triumfowali podobnie jak w secie pierwszym do 17, a w całym meczu 3:0.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - SK Górnik Radlin 3:0 (25:17, 27:25, 25:17)

AZS: Bąkiewicz, Sochaczewski, Czyzak, Płatkowski, Woźniak, Żaczek oraz Świniarski (libero), Madej, Szczygioł

Górnik: Szymiczek, Dzido, Gardyan, Szafranek, Konieczny, Lisicki oraz Skupień (libero), Walawski