Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Lider za mocny dla KS Rudziniec

11.01.2020 09:41 | 0 komentarzy | rafbl

Ani jednego seta nie wygrali w piątkowym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej siatkarze KS Rudziniec, którzy podejmowali na własnym parkiecie lidera tabeli - KS Volley Miasteczko Śląskie.

Lider za mocny dla KS Rudziniec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie gości, którzy od początku mieli kilkupunktową przewagę, która w środkowej fazie seta sięgnęła ośmiu "oczek" (4:12). W drugiej części premierowej odsłony miejscowi zdołali zmniejszyć nieco straty, jednak konsekwentnie grający rywale utrzymali przewagę i wygrali pewnie do 19.

Druga partia nie różniła się od poprzedniej. Zawodnicy lidera tabeli od początku budowali sobie przewagę, która szybko sięgnęła sześciu punktów (4:10). W dalszym fragmencie gry goście powiększyli swoje prowadzenie do ośmiu (6:14), a następnie jedenastu (9:20) "oczek". Kompletnie rozbici gospodarze nie nawiązali walki i przegrali bardzo wysoko do 13.

Trzecia i zarazem ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gości 0:4. Podopieczni trenera Marcina Grzegoszczyka zdołali doprowadzić do remisu (6:6) i w dalszej fazie gry wynik oscylował w okolicach remisu. W drugiej części seta goście ponownie odskoczyli, tym razem na pięć punktów (12:17). Goście mimo prób gonienia wyniku przez rudzińczan utrzymali prowadzenie i wygrali minimalnie do 23, a całe spotkanie 0:3. 

KS Rudziniec - KS Volley Miasteczko Śląskie 0:3 (19:25, 13:25, 23:25)

KS: Piotrowski, Stawiarski, Popow, Kocur, Rachwał, Lach oraz Zemka (libero), Stodułka (libero), Pierończyk, Ptak, Kania, Miesiączek

Volley: Biadacz W., Wikło, Król, Gwóźdź, Szpitol, Koczorek oraz Szumowski (libero), Bobek (libero), Łata, Biadacz Ł., Rybak