Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

RALPS: W 14. kolejce bez niespodzianek. Czas na podział II Ligi

12.01.2020 21:48 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatnim tygodniu zespoły rozegrały mecze 14. kolejki spotkań Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W I Lidze pewnie wygrali swoje spotkania faworyci. W II Lidze doszło natomiast do decydujących rozstrzygnięć, po których zespoły podzielone zostały na te rywalizujące o miejsca 1-8 oraz te które grać będą o miejsca 9-15.

RALPS: W 14. kolejce bez niespodzianek. Czas na podział II Ligi
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejną trzynasta już ligową porażkę ponieśli zawodnicy Zespołu R, którzy w czterech setach przegrali z czwartym w tabeli INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski. Czwarty w tabeli AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik pokonał 3:1 Jedynkę Jankowice III. Lider - ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum bez straty seta pokonał Orton Flex Pawłowice umacniając się tym samym na 1. miejscu w tabeli. Również bez straty seta swojego rywala - Fundację Set-Mix pokonała SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec. Tie-break rozstrzygnął z kolei o rezultacie ostatniego meczu, w którym Impacto LKS Chałupki podejmował na własnym parkiecie Jedynkę Jankowice II. Lepsi w tym spotkaniu byli goście.


Grające w II Lidze zespoły rozegrały ostatnią kolejkę spotkań. W grupie A siatkarze Create Michel RO-JO Team Świerklany po tie-breaku pokonali Floorsku Pawłowice. Również tie-break rozstrzygał o rezultacie meczu, w którym Albion Team podejmował na własnym parkiecie SiKReT Gliwice. Lepsi w tym spotkaniu byli goście. W kolejnym meczu Top Ten Rybnik bez straty seta pokonał na wyjeździe Hold My Beer. W ostatnim spotkaniu również w trzech setach OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle pokonał w wyjazdowym meczu Volley Pszów.

W grupie B pewne zwycięstwo odniósł niekwestionowany lider - SMUKS Orzesze, który pokonał Strzelca Gorzyczki. Także w trzech setach, z tym że na wyjeździe wygrali siatkarze Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów, którzy pokonali GAPa Rybnik. W ostatnim meczu drugi zespół ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum wygrał na wyjeździe z Victorią Pilchowice 1:3.

W grupie, która rywalizować będzie o miejsca 1-8 znalazły się: SMUKS Orzesze, Albion Team, ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II, Top Ten Rybnik, Create Michel RO-JO Team Świerklany, Floorsky Pawłowice, Strzelec Gorzyczki i Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów. O miejsca 9-15 zagrają natomiast: SiKReT Gliwice, OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle, Victoria Pilchowice, Beer Team Rybnik, Volley Pszów, GAPa Rybnik i Hold My Beer. Kolejność w jakiej podane są zespoły wynika z miejsca jakie zajmują w tabeli ligi po przepisaniu wyników meczów z zespołami, które awansowały razem z nimi.

I Liga:

 • Zespół R - INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski 1:3
 • AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik - Jedynka Jankowice III 3:1
 • ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum I - Orton Flex Pawłowice 3:0
 • Impacto LKS Chałupki - Jedynka Jankowice II 2:3
 • Fundacja Set-Mix - SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 0:3

II Liga grupa A:

 • Create Michel RO-JO Team Świerklany - Floorsky Pawłowice 3:2
 • Albion Team - SiKReT Gliwice 2:3
 • Hold My Beer - Top Ten Rybnik 0:3
 • Volley Pszów - OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0:3

II Liga grupa B:

 • SMUKS Orzesze - Strzelec Gorzyczki 3:0
 • Victoria Pilchowice - ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II 1:3
 • GAPa Rybnik - Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0:3

Przed ligowymi zespołami kolejna dwutygodniowa przerwa. Rywalizacja w 15. kolejce spotkań rozpocznie się 27 stycznia 2020 roku. Więcej informacji, szczegółowy terminarz i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.